Взаємодія з чутливими секторами економіки

Взаємодія з чутливими секторами економіки
Визначаючи право кожної країни на захист своїх інтересів та національної безпеки, Група усвідомлює можливі певні екологічні, соціальні та корпоративні ризики.
Річний звіт BNP Paribas за 2019 рік «Взаємодії з нашими клієнтами для кращого майбутнього»
Позиція BNP Paribas щодо товарів та видів діяльності з найбільшим ризиком впливу на здоров’я та безпеку населення
Оборона та безпека
Визнаючи право кожної країни на захист своїх інтересів та національної безпеки, Група усвідомлює можливі певні екологічні, соціальні та корпоративні ризики, включаючи статус окремих видів зброї, її потенційного використання, а також ризик корупції у цій сфері.
Пальмова олія
Діяльність, пов’язана з пальмовою олією, забезпечує джерело доходів існування для мільйонів людей у країнах, що розвиваються. Однак, плантації пальмових олій негативно впливають на місцеві громади, спричиняючи зміни клімату та екосистеми.
Деревна маса
Деревина є основним джерелом доходів, що забезпечує рівень життя мільйонів людей у розвинутих та країнах, що розвиваються. Однак, враховуючи зростання попиту на целюлозні продукти у наступному десятилітті, подальший розвиток промисловості матиме значний вплив на довкілля нашої планети.
Ядерна енергія
Країни, які вирішили розвивати ядерну промисловість, відзначають позитивний вплив ядерної енергетики на економічний розвиток, енергетичну безпеку та зменшення викидів парникових газів. Публікуючи цю політику, BNP Paribas прагне забезпечити відповідність проектів, які Група допомагає фінансувати, усім принципам моніторингу та відповідно впливає на зменшення екологічних та соціальних наслідків ядерної енергетики.
Виробництво електроенергії з вугілля
З 2011 року BNP Paribas послідовно посилює критерії фінансування діяльності, пов’язаної з вугіллям, особливо – для виробництва електроенергії з використанням вугілля. Починаючи з 2017 року, BNP Paribas не фінансує жодного нового проєкту електростанції, що використовує вугілля, та у жодній країні світу не консультує щодо купівлі чи продажу таких активів. У 2019 році банк ухвалив строки, після яких клієнти Групи, що виробляють електроенергію, більше не зможуть використовувати вугілля: 2030 рік для Європейського Союзу та 2040 – для решти країн.
Сільське господарство
Представляючи 6% світового ВВП та забезпечуючи 30% робочих місць у світі, сільське господарство є ключовим сектором світової економіки. Однак без належного управління, розвиток цього сектору може спричинити багато негативних наслідків для місцевих громад, екосистем та зміни клімату.
Гірнича промисловість
Видобування корисних копалин може забезпечити сировиною більшість секторів економіки. У багатьох країнах на нього припадає велика частка внутрішнього продукту. Однак все це має оцінюватися поряд з екологічними, соціальними та управлінськими ризиками, пов’язаними з видобувною промисловістю.
Тютюнова промисловість
Група анонсувала припинення кредитування та інвестування діяльності компаній, пов’язаних з виробництвом тютюну (виробники, оптові торговці та торговці, чиї доходи забезпечуються переважно даною діяльністю).
Нетрадиційні газ та нафта
Під час підписання всесвітнього Паризького договору у грудні 2015, Група як довгостроковий партнер енергетичного сектору приєдналася до міжнародних ініціатив щодо утримання глобального потепління на 2С вище доіндустріального рівня. Відповідно, Група, а отже і Банк, посилює підтримку альтернативної енергетики та анонсує нову глобальну політику кредитування видобутку, виробництва та транспортування нетрадиційних вуглеводнів.
Захист океану
Океан є критично важливим для нашої планети, оскільки на його частку припадає 70% її загальної поверхні. Океан – джерело надзвичайного і цінного біорізноманіття для балансу життя на землі. Нарешті, океан – це ресурс і вектор глобалізованої економіки, що створює прямі та непрямі робочі місця, в тому числі завдяки своїй ролі для науки та розвитку нових технологій. Стан океану стрімко погіршується.
У цьому контексті BNP Paribas прагне взяти активну участь у збереженні океану та його ресурсів та зобов’язується відповідально фінансувати діяльність, що може впливати на стан океану.