Срібна монетка


 

УкрСиббанк BNP Paribas Group оголошує про старт щорічної акції допомоги дітям з синдромом Дауна «Срібна монетка». Цього року збір коштів на потреби «сонячних» дітей буде проходити з 1 березня по 31 травня. 

У 2016 році кошти, зібрані у межах проекту, підуть на підтримку процесу прийняття та навчання дітей з синдромом Дауна у загальноосвітніх дошкільних закладах. Для цього буде створено освітню програму з інклюзії «сонячних» дітей для педагогів і батьків, буде надано послуги з раннього втручання із залученням фахівців (професійна психолого-педагогічна підтримка на базі Центру раннього розвитку), буде проведено семінари для батьків і спеціалістів, які працюють з дітьми з синдромом Дауна.

 

«Завдяки проекту «Срібна монетка» батьки «сонячних» малюків отримують психологічну та педагогічну підтримку від спеціалістів Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» у процесі підготовки дітей до навчання в дошкільних закладах, а також необхідну правову інформацію про інклюзивну освіту дитини. При цьому спеціалісти, задіяні в цьому процесі, отримують методичну підтримку щодо організації занять з дітьми з синдромом Дауна», – пояснив Сергій Курьянов, президент ВБО «Даун Синдом».

 

Пожертвувати кошти можна кількома способами:

1) У всіх відділеннях УкрСиббанку розміщено бокси для збору пожертви. Кошти можна внести безпосередньо до боксу;

2) Якщо сума пожертвування складає понад 1000 грн, гроші зараховуються через касу;

3) Також можливе безготівкове перерахування коштів за реквізитами: Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» р/р 26005265663402 МФО 351005 АТ «УкрСиббанк»;

4) Можна зробити пожертвування онлайн через офіційний сайт ВБО «Даун Синдром», клікнувши на посилання «Пожертвувати».

 

Кожен, хто зробить внесок від 10 гривень у відділенні банку, може отримати у співробітника відділення спеціальний паперовий літачок і приклеїти його на вітрину банку з рекламним плакатом акції, на якому зображено ракету, що допомагає летіти до мети паперовому літачкові, який не в змозі самостійно досягти мети.

 

UkrSibBank-Poster-A1-PaperPlane-site.jpg


Загальна сума пожертвуваних за шість років коштів перевищує 1,375 млн грн. У 2010 році гроші було витрачено на обладнання спеціалізованого Центру раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, у 2011 році – на розповсюдження спеціальних програм із розвитку мовлення та навчання читанню "See and Learn" («Дивись і навчайся»), у 2012 році – на спеціальні навчальні семінари для корекційних педагогів, логопедів, психологів і батьків дітей із синдромом Дауна у 5 регіонах України, у 2013 році – на комплексну діагностику та консультування дітей із синдромом Дауна та їхніх батьків з усіх регіонів України, друк рекомендацій для сімей, а також на проведення програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром», у 2014 році – на психологічні консультації, терапевтичні батьківські групи, розробку і друк буклетів для пологових будинків, перинатальних центрів і жіночих консультацій, регіональні навчальні семінари для батьків і спеціалістів, а у 2015 році – на допомогу сім'ям з дітьми з синдромом Дауна: послуги із раннього втручання із залученням вузьких спеціалістів, адаптацію та розповсюдження спеціалізованих інформаційних матеріалів, проведення спеціалізованих заходів для батьків дітей з синдромом Дауна та педагогів.


2015


2014


2013


2012


2011


2010


За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей з синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків.

 

Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей в пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а в 2009 році 253 дитини з синдромом Дауна). Медики і педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями.

 

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована в 2003 році батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям у сфері освіти, медицини, їх соціальна адаптація і реалізація права на повноцінне життя. Наразі ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України. 2 листопада 2010 відкрито Центр раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна, послугами якого вже користуються більше 280-ти сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей є безкоштовними.

ВБО «Даун Синдром» постійний і повноважний член Європейської Асоціації Даун Синдром (EDSA), що об'єднує 43 недержавних організації, що підтримують і представляють інтереси людей з синдромом Дауна в 30 країнах світу.