05.08.2014

BNP Paribas Group: фінансові результати за 1 півріччя 2014 року

У 2 кварталі Групі BNP Paribas знову вдалося підтвердити свої стабільні позиції на ринку, навіть незважаючи на санкції з боку американської влади. Докладніше про результати за півріччя розповів Голова Правління BNP Paribas Group Жан-Лоран Бонафе.

Опублікована Групою звітність за 1 півріччя 2014 р. показала дуже добрі показники діяльності та 1,9 мільярдів євро чистого прибутку, не враховуючи значний вплив статей разових витрат.

На квартальних результатах Групи відобразилась угода, укладена із владою США1 в рамках перегляду певних операцій у доларах США, в тому числі штраф BNP Paribas на суму 8,97 мільярдів доларів США (6,6 мільярдів євро). Враховуючи суму вже створених резервів, Група у цьому кварталі понесла разові витрати на суму 5 950 мільйонів євро, з яких 5 750 мільйонів євро штрафу та 200 мільйонів євро на майбутні витрати, пов’язані з планом усунення недоліків, про який було заявлено на момент досягнення угоди.

Без урахування даних статей, у цьому кварталі Група показала дуже хороші результати діяльності.

Загальні прибутки Групи склали 9 568 мільйонів євро, що на 2,3% менше, ніж у другому кварталі 2013 року. В цьому кварталі було два випадки непередбачуваних витрат на загальну суму -353 мільйона євро: -166 мільйонів євро в результаті Funding Valuation Adjustment (FVA — внесення змін до оцінки вартості фінансування) при фіксованому прибутку та -187 мільйонів євро в результаті Own Credit Adjustment (OCA — внесення змін до власного кредитного ризику) та власного кредитного ризику, який включено до похідних інструментів (DVA). Статті разових прибутків за цей же період минулого року склали +150 мільйонів євро. Не враховуючи ці непередбачені витрати та при незмінному об’ємі і валютних курсах, прибутки зросли на 4,8% у порівнянні з цим же кварталом минулого року.

Прибутки операційних підрозділів зросли на 4,0%2 у порівнянні з другим кварталом 2013 року: вони були стабільними3 для Роздрібного бізнесу, показали хороший приріст для напрямку Інвестиційних рішень (+5,0%3) та значно зросли для Корпоративного та інвестиційного бізнесу (+14,6%2).

Операційні витрати у розмірі 6 517 мільйонів євро зросли на 4,3%. У цьому кварталі до таких витрат було віднесено разове вливання у розмірі 198 мільйонів євро у частці трансформаційних витрат у рамках плану «Simple & Efficient» (74 мільйона євро у другому кварталі 2013 року). Не враховуючи трансформаційні витрати та при незмінному об’ємі і валютних курсах, вони зросли на 4,1%.

Операційні витрати операційних підрозділів зросли на 3,9%3, особливо зважаючи на ріст в Інвестиційних рішеннях і Корпоративному та інвестиційному бізнесу, та включно з результатами плану «Simple & Efficient». Вони зросли на 0,8%3 у Роздрібному бізнесі, на 3,7%3 в Інвестиційних рішеннях та на 11,9%3 у Корпоративному та інвестиційному бізнесі.

Валовий операційний прибуток знизився на 13,8% до 3 051 мільйонів євро за даний період. Не враховуючи непередбачувані витрати та при незмінному об’ємі і валютних курсах, він зріс на 6,1% та 4,3% за операційними підрозділами.

Витрати на резервування Групи зменшились на 18,1% у цьому кварталі та були на рівні 855 мільйонів євро (53 базисних пункти від клієнтського кредитного портфеля), що є загалом стабільним показником з початку 2013 року та свідчить про хороший контроль ризиків Групи.

Беручи до уваги угоду, укладену з владою США, збитки до оподаткування склали -3 600 мільйонів євро (прибуток до оподаткування в розмірі 2 713 мільйонів євро у другому кварталі 2013 року).

Не враховуючи непередбачувані витрати та при незмінних об’ємах і валютних курсах, прибуток до оподаткування зріс на 15,8% (+11,4% за операційними підрозділами).

Таким чином, чисті збит

Поділитися сторінкою: