11.02.2015

BNP Paribas Group та УкрСиббанк: фінансові результати за 2014 рік

Завдяки диверсифікованій бізнес-моделі та довірі мільйонів клієнтів по всьому світу, у 2014 році групі BNP Paribas знову вдалося показати вдалий операційний результат, навіть незважаючи на одноразові витрати у зв’язку з санкціями з боку американської влади. Серед іншого, рік ознаменувався гучним придбанням 50% акцій LaSer, 100% польського BGZ і німецького DAB Bank.

Опублікована Групою звітність показаладуже добрі показники діяльності та високий чистий дохід без урахування істотних разових витрат.

Доходи Групи склали 39,168 млрд євро, піднявшись на 2% у порівнянні з 2013 роком. Вказана сума враховує результат разових операцій загальною сумою -324 млн євро (+147 млн євро у порівнянні з 2013 роком):

  • -166 млн євро в результаті Funding Valuation Adjustment (FVA — внесення змін до оцінки вартості фінансування);
  • -459 млн євро в результаті Own Credit Adjustment (OCA — внесення змін до власного кредитного ризику) та власного кредитного ризику, який включено до похідних інструментів (DVA);
  • +301 млн євро позитивного результату від продажу цінних паперів. Не враховуючи ці непередбачені витрати, доходи Групи зросли на 3,2%.

Таким чином, валовий операційний дохід Групи з урахуванням істотних разових витрат склав 12,642 млрд євро, що на 1,6% більше, ніж у 2013 році.

Витрати на резервування Групи зменшились на 2,5% і були на рівні 3,705 млрд євро (57 базисних пунктів від клієнтського кредитного портфеля), що свідчить про хороший контроль ризиків Групи. Ці витрати включають одноразову суму в 100 млн євро, зарезервовану у зв’язку з напруженною ситуацією в Східній Європі.

Таким чином, чистий дохід, який підлягає розподілу між акціонерами, склав -157 млн євро. Не враховуючи вплив разових статтей, чистий дохід, який підлягає розподілу між акціонерами, склав 7,049 млрд євро.

УкрСиббанк BNP Paribas Group завершив 2014 рік з операційним прибутком у 939 млн грн, заробивши в четвертому кварталі 191 млн грн. Тим не менш, формування резервів під активні операції у сумі 1,808 млрд грн призвело до збитку за 2014 рік у розмірі 870 млн грн.

«За повної та незмінної підтримки BNP Paribas Group, УкрСиббанк є одним із ключових гравців на українському банківському ринку та залишиться таким у майбутньому, — підкреслив Жан-Поль Сабе, голова наглядової ради УкрСиббанку BNP Paribas Group. — BNP Paribas Group немає жодного наміру залишати український ринок, бо у Групі впевнені в надійності УкрСиббанку та у якісному потенціалі його команди».

Поділитися сторінкою: