10.05.2022

BNP Paribas презентує звіт Climate Analytics and Alignment Report

Після презентації стратегічного плану розвитку до 2025 року основний акціонер UKRSIBBANK — BNP Paribas випустив перший звіт Climate Analytics and Alignment Report, який містить дані Міжнародного енергетичного агентства та допоможе налаштувати курс в напрямку безвуглецевої економіки.

За даними звіту, BNP Paribas ставить амбітну мету — зменшити викиди СО2 в трьох секторах: електроенергетичному, нафтогазовому та в автопромисловості.

Детальніше про цілі та низьковуглецеві ініціативи BNP Paribas розповіли Яннік Юнг — керівник корпоративниго та інституційного банкінгу та глобального банкінгу EMEA та Лоренс Пессе — керівниця глобального напрямку соціально-корпоративної відповідальності Групи BNP Paribas.

— У звіті BNP Paribas вказав цілі до 2025 року, які допоможуть перейти на нейтрально-вуглецеву економіку до 2050 року. Розкажіть про це детальніше.

Лоренс Пессез: У звіті ми представили цілі щодо зменшення викидів парникових газів, пов’язаних з нашою кредитної діяльності в трьох найбільш небезпечних для довкілля секторах: електроенергетика, нафтогазова та нафтопереробна промисловості та автомобілебудування.

Сьогодні у світі 75% викидів парникових газів припадають на спалювання викопного палива. Незалежно від глобального контексту та турбулентності ринку, ми вважаємо необхідним ставити амбітні цілі в цій сфері. Це мають бути цілі, що корелюють з метою Міжнародного енергетичного агентства досягнути вуглецевої нейтральності до 2050 року. Насправді, можна сказати, що ми вже дуже близько до мети. Завдяки ініціативам попередніх років сьогодні BNP Paribas фінансує лише 7% цього сектору. Це також дозволило нам з 2020 року ми ставити нижчі цілі, порівняно з рештою компаній у світі. Простими словами, наша мета полягає в тому, щоб зменшити викиди CO2 в електроенергетиці на 30%, в нафтогазовій промисловості — на 10%, в автомобілебудуванні — на 25%. Окрім того, в той час, як більшість компаній закладали цілі до 2030 року, ми вибрали менший проміжок — до 2025 року. Це свідчить про нашу готовність діяти вже зараз.

Яннік Юнг: Цілі також охоплюють підтримку клієнтів у їхніх власних переходах до низьковуглецевої економіки. Те, що сказала Лоренс, дозволяє нам розширити фокус уваги і до 2050 року адаптувати всі бізнес-напрямки BNP Paribas та клієнтські послуги до реалій безвуглецевої економіки. Щоб підтримати клієнтів ми взяли додаткові зобов’язання до 2025 року. Наприклад, для великих корпоративних клієнтів BNP Paribas виділила 200 млрд євро. Додатково плануємо виділити ще 350 мільярдів євро на кредити та зелені і соціальні облігації. Окрім того, минулого року ми заснували Low Carbon Transition Group, в якій 250 експертів допомагають клієнтам перейти на низьковуглецеву економіку.

— Що це дасть для Групи?

Яннік Юнг: У квітні 2021 року BNP Paribas співзаснував Net-Zero Banking Alliance (NZBA). Це зміцнило наші прагнення синхронізуватись з цілями Паризької угоди, про які ми вперше заявили у 2018 році. Словом, минулого року BNP Paribas зобов’язалась до 2050 року зробити вуглецево-нейтральними нашу кредитну та інвестиційну діяльність у дотичних сферах та зосередити свої зусилля там, де викиди СО2 найбільші. Наші цілі сьогодні справді відповідають рішенням Групи, завдяки яким ми стали основним гравцем у переході до низьковуглецевої економіки. На цьому шляху для допомоги клієнтам ми мобілізуємо всю нашу консалтингову та фінансову діяльність через ринки капіталу, а також спеціалізовані компанії.

Лоренс Пессе: Так, ми змінили цифри, але не напрямок. Більше того, участь у Net-Zero Banking Alliance зобов’язує нас до ще більшої прозорості. Як учасники альянсу ми дотримуємось трьох основних принципів:

  • застосовувати надійні сценарії переходу, запропоновані експертними організаціями, наприклад: Міжурядова група експертів з питань змін клімату, Міжнародне енергетичне агентство;
  • встановити проміжні галузеві цілі до 2030 року;
  • звітувати щорічно про результати виконаного плану дій.

Тож оголосити про наміри недостатньо. Потрібно ставити цілі і підкріплювати їх цифрами та датами.

— А який вплив матимуть цілі на наших клієнтів?

Яннік Юнг: Саме завдяки інноваційним клієнтським рішенням BNP Paribas посіла чільне місце в сталому фінансуванні. Наше глобальне лідерство в цій сфері підтверджене одразу декількома рейтингами. У 2021 році платформа фінансових ринків Dealogic відвела BNP Paribas друге місце у рейтингу ESG-позик та зелених облігацій. Того ж року ми очолили рейтинг Euromoney з найкращих банків Європи, Близького Сходу і Африки із сталим фінансуванням. Переконаний, щоб синхронізувати наш портфель з метою низьковуглецевих викидів до 2050 року і продовжувати грати лідируючу роль у декарбонізаціі економіки, ми повинні працювати з клієнтами і допомагати їм у переході. Цього ми намагатимемось досягнути мобілізуючи команди, інвестуючи у нові навики та фінансування і діючи дещо агресивно, втім послідовно в питаннях зменшення вуглецевого сліду.

Тож, цілі, заявлені в цьому звіті, декларують нові віхи після зобов’язань останнього десятиліття.

Лоренс Пессе: Справді, проблеми сталого розвитку є ключовим компонентом нашого стратегічного плану до 2025 року (в основі якого зростання, технології та сталий розвиток). Окрім того, Група BNP Paribas понад 10 років допомагає протидіяти зміні клімату. У 2010 році ми оприлюднили нашу першу політику фінансування та інвестицій вугільної промисловості. У 2020 році ми оголосили про вихід з усього ланцюга створення доданої вартості в енергетично-вугільному секторі у країнах, що входять до ЄС та Організації економічного співробітництва та розвитку протягом 10 років, у решті країн світу — протягом 20 років. У 2015 році ми пообіцяли подвоїти фінансування відновлюваної енергетики з 7 до 15 мільярдів євро протягом 5 років. Цю суму плануємо збільшити до 30 мільярдів євро до 2030 року. Як співзасновник принципів відповідальної банківської діяльності та NZBA у 2021 році ми брали участь у робочій групі з фінансових послуг та брали на себе певні зобов’язання, про які говоримо сьогодні. Саме тому BNP Paribas вирішила брати активну участь у створенні найкращих методологій, практичних посібників та різноманітних інструментів. Ми прагнемо не лише виконувати наші власні кліматичні зобов’язання, а й ділитися своїм дієвими підходами.

Деталі можна переглянути за посиланням.

Поділитися сторінкою: