11.10.2017

BNP Paribas прискорює подальший перехід на нові джерела енергетики

Група BNP Paribas більше не буде займатися бізнесом з компаніями, основною діяльністю яких є розвідка, виробництво, розподіл, реалізація або торгівля нафтою, сланцевим газом та нафтою з бітумінозних пісків.

BNP Paribas також припиняє фінансування проектів, які в основному беруть участь у транспортуванні або експорті нафти, сланцевого газу та нафти з бітумінозних пісків.

Група не фінансує жодного проекту з розвідки та видобутку нафти або газу в Арктичному регіоні.

BNP Paribas продовжуватиме активно підтримувати клієнтів в енергетичному секторі, які прагнуть бути частиною переходу на нові джерела енергії.

Ці заходи доповнюють попередні рішення Групи, спрямовані на зменшення підтримки вугільних шахт та виробництва електроенергії з вугілля, а також збільшити загальне фінансування відновлюваних джерел енергії до 15 млрд євро до 2020 року та інвестувати 100 млн євро у стартапи, що працюють над інноваційними рішеннями для переходу на нові джерела енергії.

BNP Paribas прагне привести фінансову та інвестиційну діяльність відповідно до плану Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency — IEA), метою якого є утримання рівня глобального потепління нижче 2°С до кінця століття. Для цього світ має знизити свою залежність від корисних копалин, починаючи з нафти, сланцевого газу та нафти з бітумінозних пісків, видобуток і виробництво яких виділяють високий рівень парникових газів і шкідливо впливають на навколишнє середовище.

Сьогодні BNP Paribas оголошує про нову глобальну фінансову політику щодо розвідки, виробництва та транспортування альтернативних гідрокарбонатів:

 1. BNP Paribas більше не займатиметься бізнесом з компаніями, орієнтованими на нафту, сланцевий газ та нафту з бітумінозних пісків.

  З компаніями, основним видом діяльності яких є розвідка та виробництво нафти, сланцевого газу та нафти з бітумінозних пісків. З компаніями, що займаються, перш за все, розподілом, маркетингом або торгівлею нафтою, сланцевим газом та нафтою з бітумінозних пісків.

 2. BNP Paribas більше не фінансуватиме проекти, пов’язані з транспортуванням та експортом нафти, сланцевого газу та нафти з бітумінозних пісків.

  Жодного фінансування складів зрідженого газу (LNG terminals), трубошляхів які, перш за все, транспортують нафту, сланцевий газ та нафту з бітумінозних пісків. Також відсутні будь-які ділові відносини з компаніями, які отримують більшу частину своїх доходів від цього таких видів діяльності.

 3. BNP Paribas не фінансуватиме геологорозвідувальні або виробничі проекти нафти або газу в Арктичному регіоні.

  Отже, BNP Paribas поступово зупинить фінансування гравців, які не беруть активної участі у переході до економіки з низьким рівнем вуглецю. Група буде продовжувати надавати підтримку своїм клієнтам у енергетичному секторі, які роблять значні кроки у напрямку енергозбереження.

Жан-Лоран Боннафе, генеральний директор BNP Paribas, заявив: «Ми є давнім партнером у енергетичному секторі, і ми рішуче налаштовані на підтримку переходу до відповідального світу. Як міжнародний банк, наша роль — сприяти переходу до енергії нових джерел та допомагати децентралізації економіки. Як ми вже заявили, ми прагнемо працювати та підтримувати тих партнерів енергетичного сектору, які вирішили зробити екологічні питання центральною частиною їхньої комерційної політики».

Ці заходи посилять дії Групи, вже прийняті для боротьби зі зміною клімату, зокрема в енергетичному секторі:

 • фінансування проектів з відновлюваної енергетики до 2020 року — 15 мільярдів євро
 • інвестиції — 100 млн євро для стартапів, що спеціалізуються на переході до нової енергії (зберігання енергії, енергоефективності тощо)
 • високоамбіційна політика щодо Green Bonds
 • припинення фінансування вугільних шахт та вугільних електростанцій, компаній вугільного сектору, які не проводять політики щодо диверсифікації джерел енергії.

Поділитися сторінкою: