20.04.2021

Дівчата в справі: які переваги є у жінок-підприємниць

Незважаючи на те, що за останню сотню років весь світ зробив великий крок у боротьбі за гендерну рівність, жінкам все також складніше побудувати кар’єру і зрівняти свій дохід з доходом чоловіків. І більшість підприємців і керівників компаній – теж чоловіки. Згідно світової статистики, серед усіх зареєстрованих компаній середнього і малого бізнесу тільки в 20-30% з них керівниками і власниками є жінки. В Україні в 2019 компаній під керівництвом жінок було 26%, а в 2021 – 30-31%. Але це зовсім не означає, що у жінок менше потенціалу або бажання. Сьогодні все частіше можна почути історії, коли у жінок є і ідея, і бажання, і можливості побудувати бізнес і ефективно керувати ним. А головне, у підприємниць є низка переваг, завдяки яким компанія стає під їх управлінням успішніше і прибутковіше. Так які ж переваги є у жінок-підприємниць, і чому банк прийняв рішення розробити спеціальну програму для підтримки жіночого підприємництва «Жінки в бізнесі», – розповіла Яніна Ольховська, директор з комунікацій, КСВ та залучення UKRSIBBANK BNP Paribas Group виданню womo.ua

Багатозадачність. Психологія жінки влаштована так, що вона може вирішувати одночасно декілька абсолютно різнопланових завдань без шкоди для ефективності. Вона може вибудувати успішний план розвитку компанії, граючи з дитиною. Або продумувати маркетингову кампанію, збираючи чемодан у відпустку. Робити якісно кілька справ одночасно – норма для нас.
Річне дослідження, проведене компанією «Caliper» показало, що жінки здатні точно приймати інформацію з усіх боків, синтезувати її та включати в більш широке рішення. Цей навик робить їх дуже переконливими.

Відповідальність. Жінки-підприємці приймають рішення більш відповідально. Вони зважують всі «за» і «проти», продумують план Б для всіх ситуацій. Нам також не властиво перекладати відповідальність за втрати і помилки на інших. І часто страх припуститися помилки мотивує нас перевірити все це кілька разів.

Стресостійкість. Дослідження, проведене компанією Paymentsense, показує, що жінки, як правило, справляються зі стресом більш ефективно, ніж чоловіки. Це пов’язано з фізіологічною особливістю нашої психіки.
64% опитаних жінок-лідерів заявили, що стикаються зі стресом, який заважає їм чітко думати, принаймні один раз в день. Але вони переключаються і йдуть далі. Оскільки жінки, як правило, залучені і в сім’ю, вони досить легко управляють стресом, оскільки постійно шукають баланс і в робочих, і домашніх питаннях.

Готовність розвиватися. Згідно з дослідженням «Caliper», жінки більш охоче йдуть на невеликій зважений ризик, ніж чоловіки-лідери. Це в значній мірі є результатом жіночої цікавості і готовності жінок пізнавати нове, розвиватися і перетворювати проблеми в нові можливості. Жінки, як правило, розширюють творчі рамки і впроваджують інновації, щоб стати краще як в особистих якостях, так і професійно. Дослідження 2006 року показує, що жінки з більшою ймовірністю будуть «лідерами трансформації» і, як правило, мотивують співробітників бути більш відданими і творчими.

Уміння пам’ятати. І мова йде не тільки про запам’ятовуванні деталей проекту. А й про те, щоб пам’ятати тонкощі про людей, з якими ми працюємо: дні народження дітей, досягнення, приводи для свята. А близькі стосунки в команді завжди сприяють побудові більш ефективного бізнесу.

Емоційний інтелект і емпатія. У жінок є вроджена здатність оцінювати чужу ситуацію, уявляти, що він повинен відчувати, шукати докази цих емоцій, висловлювати своє розуміння, а потім пропонувати підтримку і рішення.
Жінки, природно, більш дипломатичні, краще слухають, є більш ефективними комунікаторами, дбають про те, щоб бути справедливими.

Згідно з дослідженням, проведеним Development Dimensions International, глобальної консалтингової фірмою з лідерства, емпатія – це єдина найбільш важлива риса лідерства, яка допомагає гарантувати загальний успіх.
Бачимо, що жіночий потенціал, психологічні особливості та енергія становлять прекрасну базу для розвитку підприємницького таланту і досягнення успіху. Милі жінки, вірте в себе, дізнавайтеся нове, йдіть до своєї мрії! А UKRSIBBANK створює і розширює ваші можливості, реалізуючи програму «Жінки в бізнесі».

Матеріал опублікований 14 березня 2021 на сайті https://womo.ua/devochki-v-dele-kakie-preimushhestva-est-u-zhenshhin-predprinimatelnits/

Поділитися сторінкою:

| 1.120 сек. | SQL -573 | 32.99MB