14.06.2021

Dreams come true: як накопичити на мрію?

У цьому допоможе рішення Dreams від UKRSIBBANK.

Кожен четвертий українець усе ще відкладає гроші «під матрац». На мрію. А найчастіше вони мріють про фінансовий добробут дітей, рідних та близьких, подорожі за кордон та власну нерухомість. Про це говорять результати дослідження UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Mastercard. Рідше мріють накопичити грошей на гідну старість і про фінансову подушку, щоб більше не працювати.

При цьому 69% українців не можуть здійснити свою мрію через нестачу коштів. Для того щоб зібрати додаткові гроші на втілення своїх мрій, четверо з десяти українців шукають підробіток чи відмовляються від необов’язкових витрат.

Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group Костянтин Лежнін переконує: «Люди багатші, ніж їм здається. І вони можуть дозволити собі більше». Принаймні з Dreams – рішенням для накопичення коштів у застосунку UKRSIB online – накопичити можна легко й непомітно.

Mind розбирався, як працює Dreams і як українці можуть заощаджувати гроші на здійснення мрій.

Ідея створити Dreams виникла у шведа Хенріка Росвала, який тоді обіймав посаду директора маркетингового відділу брокерської фірми Avanza Bank. Він замислився над тим, як допомогти людям здійснити свої фінансові мрії, переосмисливши спосіб розроблення фінансових послуг.

«Усі розуміють, що потрібно заощаджувати кошти, однак не всі це роблять. Це як зі здоровим способом життя – усі знають, що слід займатися спортом й стежити за харчуванням, але цього не роблять. Ми зрозуміли, що люди не хотіли заощаджувати, бо не відчували особистої близькості. Однак ми почали говорити не про гроші, а про мрії, на які люди хочуть накопичувати», – ділиться задумом Росвал.

 

Віднедавна Dreams став доступним і в Україні. Клієнтам UKRSIBBANK достатньо лише оновити чи звантажити застосунок UKRSIB online.

Після натискання на кнопку Dreams у застосунку відкривається новий інтерфейс. Користувач створює одну чи кілька мрій, додає зображення та встановлює суму, яку необхідно накопичити на реалізацію планів.

Спосіб заощадження незвичайний: запропонували користувачам 16 сейвхаків, що відображають модель поведінки користувача. Та чи інша дія активізує алгоритм, який автоматично переказує кошти з основного рахунку на рахунок мрії.

«Розроблений нами метод допомагає людям заощаджувати більше грошей, роблячи емоційною саму мету цього заощадження. У такий спосіб наш метод допомагає клієнтам залишатися вмотивованими», – коментує головний науковий співробітник Dreams Елін Хеландер. Наприклад, якщо користувач пішов з роботи пішки, а не скористався транспортом, то він активує відповідний сейвхак – і система переводить зекономлені гроші на мрію. Вони надходять на рахунок протягом 90 секунд.

Користувач може активувати різні алгоритми, які працюють щодня, щотижня, щомісяця чи одноразово. Наприклад, кошти можуть переводитися в день зарплатні чи тоді, коли користувач заощадив на обіді в ресторані, взявши їжу з дому.
«Мої улюблені сейвхаки – «Автопілот» і «Містер Х». Перший сам розраховує, коли й скільки ви можете зекономити, і рухається на зустріч вашій мрії без вашої участі. А «Містер Х» – це алгоритм, який у випадковий спосіб бере випадкову суму з вашого рахунку й відправляє на рахунок вашої мрії», – ділиться своїми враженнями Костянтин Лежнін.

За кілька годин після оновлення застосунку UKRSIB online близько тисячі користувачів зробили перший крок до реалізації мрій. «За результатами бета-тестування ми з’ясували, що люди дуже цінують можливість встановити автоматичний ліміт. Їм також подобається інтерфейс, який не схожий на банківський. Він більш дружелюбний, в ігровому форматі. Просто описавши свої плани, люди починають бачити стимул», – розповідає про перші результати Костянтин Лежнін.

У застосунку мрію можна змінити або зняти кошти з рахунку.

«Мрії українців, як показало опитування UKRSIBBANK, мало чим відрізняються від мрій шведів, тому, думаю, що українцям сподобається цей сервіс», – вважає Росвал і додає, що найчастіше шведи накопичують гроші на власне житло.

Клієнтами шведського застосунку є понад 60 000 осіб. Для України така цифра здається незначною, зауважує Хенрік Росвал, однак на банківському ринку Швеції його частка становить 16%.

Щомісяця шведи заощаджують у середньому по 150 євро, і їм доступно понад 100 сейвхаків. Загалом за чотири роки вони накопичили близько 600 000 млн євро, а сума всіх запланованих мрій становить 9 млрд євро. Найчастіше шведи мріють про нерухомість та подорожі.

Матеріал опубліковано 27 травня 2021 на mind.ua

Поділитися сторінкою: