25.01.2023

Експерти UKRSIBBANK: внутрішні облігації

Левченко Ігор, начальник департаменту приватних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group поділився думками про ситуацію навколо облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

«Існує світова практика, коли держала використовує ОВДП, як один із інструментів для стимулювання економіки. Долучаються до процесу конвертації реальних грошових резервів в ОВДП і державні і приватні банки. Різниця лише в тому, наскільки приватні банки мають ризик-ліміти на покупку державних ОВДП. Рівень обов’язкових резервів банків залежить від об’єму кредитування та якості кредитного портфелю. Гроші – це кров економіки і вони повинні завжди функціонувати, в даному випадку держава залучатиме кошти, які банки формують та утримують на рахунках в НБУ. Це як один із механізмів, що убезпечує від запуску грошового верстату», — розповідає Ігор Левченко.

«Якщо ж загалом говорити про вплив на банківську систему такого інструменту, то як показують світові практики – такий вплив відсутній. Обов’язкові резерви банку, це грошові кошти, які фактично заморожені, а в даному випадку вони будуть працювати, приносити дохід та покращувати стан економіки та загалом добробут країни. Будь-який фінансовий інструмент це є ризик, але в даному випадку такий ризик практично дорівнює нулю, тому що гарантом цього фінансового інструменту є держава», — пояснює Начальник департаменту.

«Кошти отримані від торгівлі ОВДП держава може направити на різні потреби. Їх можуть, наприклад, направити на розвиток різних галузей економіки та отримувати податки або ж фінансувати соціальний сектор. Якщо ж говорити про відношення міжнародних партнерів до тих держав, які користуються таким інструментом, то тут все індивідуально. Відносини розглядаються виключно з огляду на ситуацію в країні, ризики та користь, яку відчує країна, населення та партнери», — додає експерт.

Повний матеріал розміщено на сайті NV Бізнес 12 січня 2023 року.

Поділитися сторінкою: