25.01.2023

Експерти UKRSIBBANK: зміни у поведінці клієнтів

Елла Назаренко, начальниця Центру розвитку преміум сегменту та індивідуального бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group поділилася спостереженнями про зміни у поведінці клієнтів, їхні настрої та потреби сьогодні.

«Загалом, кількість користувачів мобільного застосунку після 24 лютого продовжує зростати, адже мати постійний доступ до коштів та зв’язок з банком зараз важливо. Стабільно переказують з картки на картку в межах банку та по Україні, поповнюють  мобільний, сплачують за реквізитами. Через обмеження, що впроваджені з боку Національного Банку України скоротилися обсяги купівлі-продажу валюти. На початку війни дещо скоротилися платежі за комунальні послуги, але все одно українці продовжують бути відповідальними і роблять оплати», — коментує Елла Назаренко.

«19% наших клієнтів знаходяться за кордоном. Обсяги карткових транзакцій в другому кварталі 2022 відновилися та навіть перевищили обсяги попередніх періодів. Щодо кількості транзакцій, то їхня кількість дещо скоротилась, адже клієнти роблять «закупівлі» на більші чеки, але рідше ніж раніше; відсутні деякі часті дрібні транзакції, як то купівля кави або платежі в метро».

Також змінилися і інші потреби клієнтів. Елла Назаренко розповідає, що для преміальних клієнтів дуже важливо мати чітке розуміння того, що їхні кошти знаходяться в безпеці і що банк здатен забезпечити стабільну роботу платіжних карток, мобільного застосунку.

«Дуже важливо бути на зв’язку, в тому числі дистанційно, тому ми активно розвивали та розширювали можливість дистанційного обслуговування. Персональний преміум менеджер, який може надати якісну консультацію, підтримати клієнта, проявити емпатію – сьогодні ця перевага преміального обслуговування набула навіть нового значення. Також преміальним клієнтам ми надаємо послуги з купівлі Облігації внутрішніх державних позик України, зараз це і можливість інвестування і підтримка країни», — додала експертка.

«На початку воєнного стану майже 50% операцій преміальних клієнтів відбувалися за кордоном. Зараз ми бачимо, що відсоток операцій за кордоном зменшується, тобто клієнти повертаються в Україну. Найбільші обсяги платежів за преміальними картками відбуваються на сайтах з оренди житла та готелів, в великих мережах супермаркетів за кордоном. Найчастіше преміум клієнти здійснюють транзакції в Польщі, Німеччині та Іспанії», — каже Елла Назаренко.

Думкою експертка поділилась у матеріалі «Без кордонів» на сайті 11 січня 2023 року.

Поділитися сторінкою: