31.03.2017

Фінансові результати UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP за 2016 рік

У IV кварталі 2016 року прибуток до відрахування податків UKRSIBBANK BNP PARIBAS Group склав 39 млн грн.

UKRSIBBANK продовжив утримувати квартальний чистий банківській дохід на високому рівні протягом 2016 року, попри стрімке зниження процентних ставок. Завдяки професійному управлінню витратами і прогресивному зниженню вартості ризику, в останньому кварталі 2016 року банк отримав прибуток до відрахування податків у розмірі 39 млн грн.

В розрізі річних показників, чистий банківській дохід сягнув 4,6 млрд грн. (+8% у порівнянні з 2015), обсяг витрат є контрольованим і складає 2 млрд грн (+6% у порівнянні з 2015, що значно нижче за рівень інфляції). Валовий операційний дохід у 2,6 млрд грн (+9% у порівнянні 2015) є результатом трансформації UKRSIBBANK, розпочатої у 2014 році з ініціативами оптимізації витрат і завершеної у 2016 році реструктуризацією капіталу.

В цілому, всі напрямки бізнесу сприяли збільшенню валового операційного доходу, співвідношення витрат та доходів сягає ефективного рівня 43%.

З урахуванням вартості ризику (у більшості обумовленої зростанням резерву щодо роздрібних іпотечних кредитів у іноземній валюті), чистий результат 2016 року становить -994 млн грн. Після перших двох неприбуткових кварталів, що найбільше вплинули на річний результат, та поверненню до прибутковості у 3-му кварталі, UKRSIBBANK у 4-му кварталі підтвердив свою здатність показувати позитивні результати дохідності.

Завдяки високій ліквідності у національній і іноземній валютах, у 2016 році UKRSIBBANK продовжив розвиток кредитування. Диверсифіковано базу клієнтів у корпоративному секторі, агросекторі і СМБ, а також збільшено присутність на ринку персональних фінансових послуг. Стабільний кредитний портфель зріс на 20% у 2016 році. Зростання виданих кредитів відбувалося на фоні формування важливих додаткових резервів, пов’язаних із успадкованим іпотечним портфелем в іноземній валюті. У результаті, чистий показник виданих кредитів залишається стабільним у порівнянні з показником кінця 2015 року і становить 21 млрд грн.

У 2016 році депозитний портфель UKRSIBBANK зріс на 10% у порівнянні із попереднім роком і становить 36 млрд грн. Банк дотримується стратегії щодо збільшення бази відносно дешевих роздрібних депозитів при одночасному поступовому зниженні дорогого фінансування, що надається корпоративними клієнтами.

Платоспроможність банку значно підсилена у 2016 році шляхом реструктуризації капіталу і конвертації субординованого боргу у сумі 130 млн дол. США в акціонерний капітал. Наприкінці 2016 року регулятивний капітал у розмірі 5,9 млрд гривень обумовив коефіцієнт платоспроможності (норматив Н2) на рівні 20%, тоді як нормативний мінімум становить 10%. UKRSIBBANK — другий найкраще капіталізований банк на українському ринку.

«Банк успішно трансформовано, клієнтська база є міцною, рівень ліквідності є високим як в національній, так і в іноземних валютах. Наша бізнес-модель успішно працює, — підкреслює Філіп Дюмель, Голова Правління UKRSIBBANK BNP PARIBAS Group. — У 2017 році ми будемо дотримуватися нашої стратегії і продовжуватиму надавати нашим клієнтам найкращі у своєму класі продукти й послуги та допомагати їм розвивати економіку України. Я впевнений у майбутньому нашого банку та нашій здатності досягти позитивних результатів у 2017 році».

Поділитися сторінкою:

| 1.189 сек. | SQL -574 | 33.1MB