27.08.2018

Фонд BNP Paribas залучений до захисту коралових рифів

Зі зміною клімату та впливом на екосистеми коралових рифів рух International Year of the Reef (IYOR) набуває популярності і знаменує 2018 рік офіційним Міжнародним роком рифу.

IYOR — це глобальний рух, спрямований на підвищення обізнаності та розуміння цінності коралових рифів, загроз, яких вони зазнають, та підтримку зусиль щодо збереження, дослідження та управління кораловими рифами. Більше 225 організацій у 50 країнах стали учасниками цього руху, надруковано понад 700 статей у газетах та журналах, проведені сотні наукових досліджень.

Фонд BNP Paribas залучений до IYOR2018 з Reef Services. Яке майбутнє ми можемо передбачити для коралових рифів, яким загрожує зміна клімату? Це питання проект RееF Services з CRIOBE намагається вирішити за підтримки Фонду BNP Paribas та Програми кліматичної ініціативи. Метою Reef Services є вимірювання та прогноз наслідків глобального потепління на коралові рифи.

«Зміна клімату дуже впливає на екосистеми коралових рифів. Підвищення температури води та окиснення океану нищили коралові рифи нашої планети протягом останніх трьох десятиліть. У результаті зміни клімату та місцевого антропогенного тиску коралові рифи є однією з екосистем на планеті, які знаходяться під великою загрозою» — зазначила Яніна Ольховська, Начальник Служби бренду і комунікацій UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Дійсно, високі температури води, викликані кліматичними змінами, спричинили погіршення стану коралів з огляду на високу чутливість до змін температури. Оскільки клімат продовжує змінюватися, і температура води не змінюється, коралові рифи стають нездатними боротися з хворобами, і відбілювання стає все більш поширеним явищем.

Окрім того, зміна клімату також впливає на хімічний склад океану, що призводить до його окислення. Значна частина діоксиду вуглецю, яка виробляється людиною та надходить у атмосферу, розчиняється у воді. Оскільки вуглекислий газ присутній у океані, рівень pH знижується — вода стає більш кислотною.

Головною метою IYOR стало зібрати значні глобальні зусилля, спрямовані на підвищення обізнаності та розуміння цінності коралових рифів. Міжнародна ініціатива з коралових рифів оголосила 2018 рік Третім Міжнародним роком рифу та закликає усіх зацікавлених сторін:

  • посилити глобальне усвідомлення цінності коралових рифів та загроз, з якими вони стикаються;
  • залучати усіх зацікавлених та заохочувати партнерські відносини між місцевими органами влади, приватними компаніями, школами та університетами, а також громадянським суспільством, щоб керувати колективними діями;
  • визначити та запровадити стратегії управління для збереження, обмінюватися найкращими практиками для більш сталого використання екосистем.

2018 рік може стати визначальним поворотним моментом у збереженні морського біорізноманіття!

Поділитися сторінкою:

| 1.478 сек. | SQL -574 | 33.55MB