18.01.2021

Хочу відкрити бізнес: як UKRSIBBANK може допомогти підприємцям

2020 рік став викликом для розвитку середнього та малого бізнесу. Як банк-фінансовий партнер може допомогти підприємцям у розвитку власної справи Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповів виданню Maanino.

Останнім часом на фінансовому ринку виникає все більше пропозицій для розвитку малого бізнесу. Даний напрямок є дуже пріоритетним, оскільки ФОП займають важливе місце в кількості СГД України і складають понад 80%. Також кількість СПД навіть в умовах пандемії постійно зростає. Так, в 2020 р кількість ФОП виросло на 1,6% в порівнянні з 2019 р., і на 1,1% в 1-м півріччі 2020 р. Ця організаційно-правова форма діяльності є популярною серед представників бізнесу за багатьма критеріями таким, як оподаткування, простота управління, але в той же час і найбільш чутливою до змін.

Також на сьогоднішній день дуже актуальним є питання фінансування малого бізнесу і банки, держава розвиває даний напрямок, пропонує нові програми підтримки розвитку підприємців. Так, серед цих програм можна згадати програму «5-7-9», різноманітні грантові програми, які допомагають бізнесу не тільки отримати фінансування на розвиток, старт нового бізнесу, а й різноманітні навчальні програми, за допомогою яких підприємці можуть розширити, структурувати, вивести свій бізнес на нові горизонти.

Але дуже часто підприємці можуть загубитися в умовах безлічі і різноманітності існуючих пропозицій на ринку. Тому UKRSIBBANK BNP Paribas Group вирішив допомогти бізнесу і почав з 2020 р випускати електронний каталог грантів для різних сфер бізнес-діяльності. В даних каталогах зібрана вся необхідна інформація про існуючі міжнародні грантові програми в сфері консалтингу, фінансування, інновацій, енергоефективності, кліматичних змін, підтримки бізнесу в умовах COVID-19.

Існує безліч програм фінансування малого бізнесу як державних, так і пропонованих банками. Це як кредитні картки, так і кредитування у вигляді кредитних ліній, овердрафтів, кредитів. Основною метою фінансування є розвиток, розширення бізнесу, також покупка основних засобів (обладнання, транспорту, комерційної нерухомості). Існують кредитні програми, які вимагають наявність застави, але при цьому СГД може розраховувати на великі суми і нижчу вартість ресурсів.

Беззаставні кредити є більш дорогим джерелом фінансування, але в той же час і найбільш затребуваним на ринку, оскільки бізнес може отримати кредит в найкоротші терміни (1-2 дні), без застави, з мінімальними вимогами по пакету документів. Основними факторами, які впливають на розмір кредиту, є прибутковість і обсяги бізнесу, його стабільність, конкурентоспроможність на ринку та ін.

Матеріал опубліковано на сайті maanimo 16 січня 2021

Поділитися сторінкою: