03.02.2020

IBAN: безпечний, швидкий спосіб переказу та отримання коштів як в межах України, так і за кордоном

UKRSIBBANK BNP Paribas Group гармонізує український платіжний простір з європейським і використовує міжнародний номер банківського рахунку IBAN. Це унікальний ідентифікатор вашого власного банківського рахунку, який містить майже все, що потрібно для ідентифікації країни, банку та вашого точного рахунку всього в декількох номерах.

Використання стандарту IBAN, завдяки скороченню реквізитів, зробить більш зручним оформлення розрахункових документів і у майбутньому зробить можливим застосування QR кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, для спрощення сплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Запровадження IBAN в України є ініціативою Національного Банку України. Такий формат міжнародного номера банківського рахунку став обов’язковим з 13 січня 2020 року для клієнтів усіх банків України при здійсненні платежів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі для транскордонних переказів. Тобто, всі перекази тепер здійснюються лише з використанням IBAN (замість номеру рахунку та МФО банку). До того ж, платіж відправлений за реквізитами: код МФО + номер рахунку, буде повернутий із зазначенням причини повернення — «можливе використання виключно IBAN».

Тому важливо використовувати правильний IBAN для переказу грошей. Ви можете знайти свій IBAN в системах інтернет-банкінгу UKRSIB online та StarAccess. Також ваш особистий менеджер у банку буде радий допомогти вам з комфортом використовувати IBAN. При цьому вам не потрібно звертатись в банк щодо зміни номерів рахунків на IBAN, зміна номерів рахунків відбувається автоматично та не потребує жодних заяв з боку клієнтів або підписання додаткових угод.

Зазначимо, що міжнародний номер банківського рахунку IBAN в Україні формується відповідно до Національного стандарту. При здійсненні переказу коштів потрібно вказувати 2 літери коду країни Україна — UA, 2 цифри — контрольне число, яке розраховується відповідно до алгоритму розрахунку контрольного числа, 6 цифр ідентифікують UKRSIBBANK і 19 цифр — це рахунок клієнта.

Рахунки для погашення кредитів також буде переведено у формат IBAN. Якщо ви використовували раніше номер кредитної угоди, як реквізити для погашення кредиту, ви можете використовувати його й надалі. До Пенсійного фонду банк автоматично надає дані для зміни номеру рахунку, додатково звертатись до фонду немає потреби. У разі, якщо ви отримуєте кошти від інших осіб, вам необхідно буде самостійно проінформувати осіб, які здійснюватимуть перекази на вашу користь або поповнення будь-якого вашого рахунку, щодо нового номеру рахунку в форматі IBAN.

Наразі перехід на IBAN в Україні вже завершено — номери всіх раніше відкритих в банках рахунків (фізосіб, підприємств, держструктур) замінені на IBAN, а нові рахунки відкриваються тільки в цьому форматі.

Поділитися сторінкою: