30.03.2021

Інтерчейндж і безготівкові розрахунки — основа розвитку економіки України

UKRSIBBANK BNP Paribas Group розвиває культуру безготівкових платежів, надаючи всім своїм клієнтам гнучкі умови використання дистанційного обслуговування і способів здійснення безготівкових розрахунків. Серед активних користувачів безготівкових платежів всі клієнти UKRSIBBANK — фізичні особи, підприємці, представники середнього та малого бізнесу, міжнародні корпоративні клієнти.

Завдяки розвитку платіжної інфраструктури силами банків рівень безготівкових оплат стрімко зростає, і ця тенденція з позитивними прогнозами зростання економічних показників може бути зупинена спробою врегулювати interchange.

Інтерчейндж (міжбанківська комісія) — це комісія, яку банк-еквайєр, що обслуговує продавця, сплачує банку-емітенту, який видав картку покупця, за кожну оплату товару або послуги, здійснену за допомогою картки.

Українці стали рідше використовувати готівку та надають перевагу операціям з платіжними картками. Особливо це стало актуальним у період пандемії, коли безконтактний розрахунок став більш безпечним та зручним. Так, лише у 2020 році обсяг і кількість безконтактних платежів збільшилися на 50%, а загалом кількість операцій із використанням платіжних карток в Україні зросла на 18%. Це один із найвищих у Європі показників. Водночас, рівень проникнення безготівкових платежів — близько 20%, тоді як в середньому в країнах ЄС — понад 60%. Порівняно з європейськими країнами, Україна найменш розвинена з точки зору прийому безготівкових оплат — на кожну 1 000 дорослого населення нараховується лише 9 POS-терміналів. Середній показник для країн Європи — більше ніж 22.

«Банки — це бізнес, який інвестує в прозорий розвиток економіки. За рахунок міжбанківської комісії розвиваються платіжні термінали, процесингові центри, з’являються нові способи оплати, спонсорується безкоштовне зняття готівки в банкоматах з зарплатних карт. Всі учасники платіжного ринку забезпечують швидкість і стабільність безготівкового обороту коштів, — зазначив Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group».

Поділитися сторінкою: