05.06.2020

Люди — наш ключовий актив. Що допомагає UKRSIBBANK бути найкращим роботодавцем України та Європи

UKRSIBBANK отримав нагороду найкращого роботодавця в Україні та Європі — Top Employer. Це єдиний банк в Україні, який пройшов міжнародну сертифікацію як роботодавець, і одна з шести міжнародних компаній в країні, що має статус Top Employer.

Крім українського UKRSIBBANK в міжнародній групі BNP Paribas цю сертифікацію отримали банки в Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Люксембурзі, Польщі та Туреччині. Один з головних критеріїв отримання такого звання — залученість керівництва у взаємодію з людьми. «У нашому випадку численні факти участі лідерів у залученні і розвитку талантів, підвищення задоволеності та залученості співробітників, управлінні змінами стали серйозною перевагою при проходженні сертифікації», — пояснює начальник департаменту менеджменту персоналу UKRSIBBANK BNP Paribas Group Наталя Галунко виданню nv.ua.

Подібна сертифікація проводиться з 1991. Інститут TOP Employers застосовує єдину методологію для оцінки роботодавців. На поточний момент її пройшли вже більше півтора тисяч організацій у 118 країнах світу. У них працює понад шість мільйонів осіб.

Місія TOP Employers — «прискорювати вплив орієнтованої на людей стратегії, щоб робити світ роботи кращим». Така сертифікація не тільки визнання досягнень, а й мотивація для подальшого розвитку, говорять в UKRSIBBANK. Це і доступ до найкращих світових HR-практик, і вивчення прикладів колег з групи, і відмінний стимул для вдосконалення кадрової політики. «Сьогодні ми — єдиний банк в Україні, який пройшов міжнародну сертифікацію як роботодавець. Сьогодні ми — одна з 6 міжнародних компаній в країні, що має статус TOP Employer», — з гордістю додає Наталя Галунко.

В майбутнє UKRSIBBANK дивиться впевнено. У його HR-стратегії в пріоритеті на найближчий час — завдання з розвитку Data, Digital, Agile компетенцій, а також розвиток лідерів і формування компетентності в управлінні змінами.

Перетворювати виклики на можливості

«Криза не вплинула на напрям нашої стратегії роботи з людьми, вона змусила нас прискоритися і чітко слідувати пріоритетам», — говорить Наталя Галунко про пандемію COVID-19. Фокус змістився на безпеку як клієнтів, так і співробітників. Банк зробив усе, щоб максимально знизити прямі контакти. Для цього клієнтам надали максимум сервісів «з дому», інвестувавши в канали дистанційного обслуговування. Ведеться робота і над тим, щоб всі консультанти могли використовувати інструменти дистанційного обслуговування.

Але мова не тільки про клієнтів, а й про співробітників. Уже в перші дні карантину UKRSIBBANK відкрив гарячу лінію HR. Головними питаннями були надання засобів індивідуального захисту, зміни графіка роботи, організація віддаленого доступу, транспорт до робочого місця. Крім того, HR підрозділ банку створив спеціальний телеграм-канал для всіх співробітників, щоб регулярно ділитися важливими новинами, графіками організованого транспорту та іншими новинами. Зараз він об’єднує вже понад три тисячі співробітників.

«У нестандартній ситуації багато людей опинилися в інформаційному вакуумі», — розповідає Наталя Галунко. Для співробітників банку, які звикли до наявності інструкцій і схем роботи, невизначеність стала причиною значного стресу «Для нас ця ситуація ще раз підтвердила, що успіх організації залежить від лідерів і їх присутності на всіх організаційних рівнях», — додає начальник департаменту менеджменту персоналу UKRSIBBANK.

Звернення на гарячу лінію показали: багато співробітників банку звертаються не з питань організації роботи, а через хвилювання, бажання висловитися і бути почутими. У підсумку банк запропонував всім співробітникам окрему лінію консультування з професійним психологом.

Перетворювати виклики на можливості — один з принципів банку. Карантин також став поштовхом для розвитку нових форм роботи. HR-команда UKRSIBBANK швидко налагодила навчання у вигляді вебінарів. «Простіше кажучи, ми вчили колег як організовувати онлайн сесії і адміністрували перші воркшопи та робочі збори», — каже Наталя. Вона додає, що в нинішній стратегії банку digital і agile знання і навички співробітників позначені як ключові для розвитку в майбутньому.

За її словами, запорукою успіху антикризової політики банку стала залученість керівництва. «Для цього важливо, щоб лідери чітко транслювали бачення цілої картини — великого контексту і демонстрували розуміння того, як організація повинна реагувати на кризу і що буде з компанією в майбутньому. Люди повинні почуватися частиною великого цілого», — ділиться Наталя Галунко. Для цього банк щотижня організовує стрім на YouTube каналі, де топ-менеджмент в прямому ефірі відповідає на запитання співробітників.

Уроки на майбутнє

«Ми розуміємо, що карантин — це тимчасово. І організації потрібно повернутися до звичайного операційного ритму. Вже зараз ми консультуємо менеджерів, розуміючи, що як раніше вже не буде. Люди прийдуть на робочі місця з іншими очікуваннями, яких раніше не було. І це наш новий виклик», — говорить про плани HR-команди UKRSIBBANK Наталя Галунко.

Ключовим фактором успіху в мінливому світі в банку називають лідерів на всіх організаційних рівнях компанії. І мова не просто про менеджерську позицію, а про бачення, куди рухається компанія, мужність брати відповідальність за нестандартні рішення, пояснює керівник. Потрібно пам’ятати і про емпатію, яка дозволяє усвідомлювати страхи і переживання інших людей.

Наталя Галунко також перераховує уроки, які банк виніс із ситуації.
Перший, за її словами, пріоритет у розвитку лідерів.
«Другий — комунікація повинна бути достатньою. Надлишкова комунікація також шкідлива, як і недостатня». Через розвиток лідерів банк буде оновлювати стратегію комунікацій, зміщуючи акцент з загальнобанківської на двосторонню комунікацію в малих групах.
Третій же урок — вміння управляти змінами. «До кризи ми почали інвестувати в формування цієї компетенції. Сьогодні ми розуміємо, що це наша ключова компетенція, яка повинна стати складовою моделі компетенцій всіх керівників», — підсумовує Наталя Галунко.

Матеріал опубліковано 4 червня 2020 на nv.ua.

Поділитися сторінкою: