02.07.2021

Людяність, ментальне здоров’я, емпатія: як змінюється ставлення до персоналу в період пандемії

Другий рік бізнес живе в надзвичайних умовах: дистанційний формат роботи та перехід спілкування в онлайн спричиняє брак соціалізації, а тривожність все частіше супроводжують життя співробітників. НR-спеціалісти переконують, що персонал потребує не лише інших підходів і мотивації, ніж в допандемічні часи, але і емпатії, турботи та уваги до ментального здоров’я. Інформаційно-аналітичний портал «Контракти» поцікавився в експертів у галузі НR та керівників українських компаній про нові виклики та те, як вони з ним справляються.

Піклування по здоров’я співробітників – саме з цього починалися «пандемічні зміни» в більшості компаній. І це не про страховий пакет, який вже став майже стандартним бонусом при офіційному працевлаштуванні, а про оперативне реагування на нову епідемію та пов’язані з нею карантинні обмеження. Зазвичай – це можливість працювати онлайн та додатковий контроль за самопочуттям.

Наталя Галунко, HR-директор UKRSIBBANK BNP Paribas Group, розповідає, що ще навесні 2020-го банк визначив категорію так званих чутливих співробітників, що максимально схильні до ризику зараження: вагітні жінки, люди старші 60 років та ті, хто мають певні критичні захворювання і надав їм право відсутності на робочому місці в період карантину зі стовідсотковим збереженням заробітної платні. «У період жорсткого локдауну ми організували транспорт для співробітників, аби вони могли дістатися на роботу і додому , також працювали гаряча лінія та лінія психологічної підтримки для співробітників. Це наша інвестиція в підтримку та захист здоров’я і життя наших людей», – зазначає Наталя.

Так, цього року UKRSIBBANK разом з Mental Health for Business запустили серію воркшопів на тему добробуту та простих порад підтримки себе, команди. Плануються також навчальні заходи, роботи в сесіях з психотерапевтами, коучами. «Підвищена напруга викликає стрес, якого не позбавитися у короткостроковій перспективі, та з яким маємо навчитися жити й підтримувати стабільне функціонування систем всіх рівнів: від організації до окремої людини», – розповідає по мотивацію Наталя Галунко. За її словами, наразі дуже важливо оперативно відповідати умовам, що швидко змінюються. В компанії традиційне глобальне опитування співробітників замінили на локальні соціологічні дослідження за методикою Pulse-опитувань, щоб визначити опори довіри співробітників та тримати руку на пульсі змін настроїв, тенденцій поведінки персоналу та відповідно реагувати.

Опубліковано на kontrakty.ua 11.06.2021 року.

Поділитися сторінкою:

| 1.143 сек. | SQL -570 | 33.35MB