31.05.2021

Накопичувати по-шведськи: UKRSIBBANK разом з Dreams закликають українців реалізовувати свої мрії

У травні UKRSIBBANK BNP Paribas Group спільно з фахівцями шведського стартапу Dreams представили в Україні новий онлайн-сервіс для накопичення коштів. Він допоможе клієнтам банку змінити в кращу сторону довготривалу стратегію заощаджень і реалізувати давно задумані мрії. Зазначимо, що за новим сервісом Dreams стоїть досвід відомого європейського проекту, який вже дозволив тисячам своїх користувачів добитися значної економії в 440 мільйонів євро.

Презентація сервісу проходила в режимі прямої відеотрансляції за участі українських та європейських експертів, які об’єднали зусилля для запуску Dreams в Україні.

За даними опитування, проведеного в квітні для UKRSIBBANK і Mastercard компанією Gradus Research, 70% українців мріють протягом усього життя, але в реалізації своїх планів постійно наштовхуються на нездоланний бар’єр – відсутність коштів. У 86% випадків саме ця причина перешкоджає здійсненню мрії, яка може носити матеріальний (поїздка на відпочинок, покупка нерухомості), так і нематеріальний характер (підтримка здоров’я близьких, переїзд або бажання пожити за кордоном). Сервіс Dreams, орієнтований на інтелектуальне накопичення, дозволить «зламати» цю традицію і допоможе більш ефективно і усвідомлено відправляти кошти самому собі в майбутнє.

Що таке Dreams і в чому його відмінність від звичайної «скарбнички»?

Ідея, реалізована в цій країні, за словами співзасновника і CEO Dreams Хенріка Росвала, полягала в неординарному підході до традиційних банківських послуг. Не секрет, що робота із заощадженнями на довгостроковий період для людини – одне з найскладніших завдань, особливо в сучасному світі, який споживає все більше і більше товарів і послуг щодня. Щоб переключити свідомість користувача, творці Dreams апелюють до емоцій, пропонують реалізувати давно задуману мрію, рухаючись до красивої та бажаної мети за допомогою невеликих щоденних кроків.

Стратегія і інструменти заощаджень в Dreams припускають використання «сейвхаків», вивертів або елементів економії, про які в повсякденному житті ми практично не замислюємося. Всього таких інструментів створено близько 100, в українському ж варіанті Dreams, який розширив можливості мобільного банкінгу UKRSIB online, їх поки запущено 16.

Загальний алгоритм дій в Dreams простий – в дружньому інтерфейсі, який несхожий на традиційний банкінг, користувач описує свою «мрію», додавши фото, суму і плановану дату її досягнення. А потім, за допомогою різних сейвхаків поступово досягає її здійснення.

Чому це працює?

Як зазначила під час презентації Елін Хеландер, доктор когнітивних наук і головний науковий співробітник Dreams, заощадження – комплексна задача, яку можна порівняти для людини з турботою про власне здоров’я. Методика, розроблена командою Dreams, перетворює емоції клієнтів в силу, що дозволяє зосередитися на накопиченнях, більше думати про майбутнє, підвищити рівень фінансової свідомості і грамотності. Саме тому замість грошей як таких в якості основного об’єкта і були обрані мрії – те, чого люди найбільше хочуть досягти в своєму житті.

У скандинавських країнах проект Dreams зарекомендував себе дуже успішно. Хенрік Росвал зазначає, що в Швеції сервісу вдалося консолідувати найбільш цінну для банків цілеспрямовану аудиторію. В середньому економія на одного користувача в Скандинавії становить близько 150 євро на місяць. Користувачі розраховуються з боргами, збирають на відпочинок і прикраси (в тому числі і тату), відкладають на перший внесок за невеликий дачний будиночок, про який так довго мріяли. При цьому сумарний «пакет» намічених в сервісі цілей вже досяг позначки в 9 млрд євро.

Як стверджує психолог і співзасновник проекту Upgrade Алла Клименко, яка досліджує щастя більше 10 років, перетворення мрії в реальність можна досягти лише при подоланні власних страхів і щирій вірі в успіх. В ході презентації Dreams від UKRSIBBANK експерт навела дані досліджень, які оцінюють денний обсяг думок людини приблизно в 75 000 одиниць, при цьому 95% думок повторюється, а 80% думок мають негативний відтінок. При свідомому виборі позитивного вектору людина програмує своє зростання, який стає помітним вже з першими кроками до мрії. Таким чином, механізми трансформації свідомості, включення позитивних емоцій і визначають успіх в досягненні, здавалося б, далеких цілей.

Dreams в Україні – як стартували?

Про запуск проєкту і перших відгуках розповів заступник голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group з роздрібного бізнесу Костянтин Лежнін. За його словами, на першому етапі шведська модель пройшла тестування, яке показало, що в цілому продукт вписується в кон’юнктуру нашого ринку. Стадія бета-тестування Dreams в мобільний банкінг UKRSIB online на аудиторії в 300 користувачів принесла як позитивні відгуки, так і рекомендації. За словами Костянтина Лежніна, 18 травня в перші години роботи було активовано більше тисячі рахунків Dreams в мобільному додатку UKRSIB online. Команда планує постійно працювати над запропонованими поліпшеннями і реалізувати їх в найближчі тижні і місяці. Шведська сторона в цілому позитивно оцінила взаємодія сервісу з аудиторією і має намір далі сприяти просуванню Dreams на українському ринку.

На шляху до мрій

Куратор пілотного дослідження ставлення українців до мрій для сервісу Dreams, магістр соціології, засновник і директор проектів Corestone і Gradus Євгенія Близнюк звертає увагу на те, що українці залишаються оптимістами і мрійниками протягом усього життя. Основний емоцією виступає надія. Більшість пам’ятає дитячі мрії і в 40% випадків продовжує їх дотримуватися. Висновки дослідження показують, що українці – цілеспрямована нація, і алгоритм взаємодії технологій і емоцій, запропонованих творцями сервісу Dreams, здатний поступово вивести практично кожного його користувача на власний шлях до успіху і реалізації мрії.

Матеріал опублікований 27 Мая, 2021, на ain.ua

Поділитися сторінкою:

| 1.240 сек. | SQL -579 | 33.25MB