24.12.2020

Наприкінці дня кожен повинен запитати себе: «Чи сприяє моя діяльність зміні світу на краще?»

Голова Правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group Лоран Дюпуш розповів виданню Forbes (Україна) про важливість корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) бізнесу.

Трансформація банківської системи

Нині в усьому світі відбувається процес трансформації банківської системи, тож Україна не виняток. Для змін існує два основні чинники: перший пов’язаний з певними нормативними перетвореннями, другий – суттєвим падінням облікових ставок цього року в Україні.

Крім того, сьогоднішні процеси трансформації відбуваються на тлі кризи, пов’язаної з COVID-19. У цій ситуації для нас дуже важливо продовжувати працювати, обслуговувати клієнтів та розвивати ряд продуктів цифрового банківського обслуговування. Адже цифровий банкінг дуже швидко розвивається.

Під час пандемії стало зрозуміло, що банкам за будь-яких обставин потрібно продовжувати відігравати свою соціальну роль і обслуговувати клієнтів. Адже ми знаходимося в центрі економіки.

Сьогодні нашими пріоритетами є забезпечення безперервної роботи, захист співробітників, а також диджиталізація продуктів і послуг. Я впевнений, що ми пододаємо COVID-19 і, можливо, повернемося до формату роботи, який був до пандемії. Але при цьому отримаємо користь із цієї ситуації у вигляді нових продуктів і рішень. Наприклад, тих, за допомогою яких наші клієнти – як фізичні особи, так і малий та середній бізнес – матимуть змогу працювати з нами повністю онлайн.

Сталий розвиток 2021

UKRSIBBANK – це частина міжнародної групи BNP Paribas Group й ми не можемо стояти осторонь від актуальних питань, що турбують увесь світ. Ми маємо кілька ключових напрямків, за якими активно працюємо з проєктами сталого розвитку

Один з пріоритетів нашої щоденної роботи – позитивно впливати на навколишнє середовище та суспільство. Ми робимо все можливе, щоб менше забруднювати довкілля, займаємось питаннями переходу на поновлювані джерела енергії та допомагаємо клієнтам, які працюють у сфері захисту екології.

Наступне – поширення інформації та залучення до проєктів КСВ усіх стейкхолдерів: акціонерів, співробітників, клієнтів, постачальників, партнерів, а також впровадження цього підходу на практиці.

Проєктів корпоративної соціальної відповідальності ніколи не буває забагато. Завжди можна робити більше.

Криза COVID-19 показала, що для позитивного впливу на суспільство та довкілля проєкти КСВ вимагають високого залучення.

Ще одна важлива для нас програма пов’язана з гендерною рівністю. Сьогодні лише 25% жінок є власниками бізнесу або обіймають управлінську посаду в компанії. Звичайно, цю цифру необхідно збільшувати. Ми розробили та запустили програму «Жінки в бізнесі», проводимо семінари та зустрічі, які допомагають жінкам здобути більше впевненості у своїх проєктах. До слова, в UKRSIBBANK кількість жінок на керівних посадах досить висока та складає 60%.

Краще майбутнє світу

Багато хто сприймає КСВ тільки як благодійність, але це не зовсім так. Компаніям потрібно дивитися на свої дії у глобальній перспективі та думати про те, як вони позначаться на суспільстві через 20 років. Кожен бізнес повинен поставити собі питання: «Чи є наша діяльність стійкою? Чи має вона позитивний вплив на навколишнє середовище та суспільство». Наведу приклад одного з таких кроків для UKRSIBBANK: ще три роки тому ми на рівні групи вирішили припинити фінансування та інвестиційну діяльність, пов’язану з тютюновою промисловістю.

Для нас бути банком у світі, що постійно змінюється, означає брати на себе відповідальність за краще майбутнє цього світу. Це один з важливих пунктів нашого маніфесту.

Для цього нам, перш за все, необхідно виконувати роль банку в повному обсязі: управляти активами клієнтів, фінансувати проєкти, надавати набір продуктів і послуг, враховуючи вплив на майбутнє суспільства. Таким чином ми робимо внесок в економіку та сприяємо розвитку бізнесу, а робота над проєктами КСВ сприяє створенню кращого майбутнього для наступних поколінь. Наприкінці дня кожен повинен запитати себе: «Чи сприяє моя діяльність зміні світу на краще?». Це мої особисті переконання, бо для мене важливо брати на себе відповідальність за ці зміни.

Матеріал опубліковано у виданні Forbes, грудень 2020.

Поділитися сторінкою: