02.12.2020

Нові формати роботи, турбота про співробітників та залучення в умовах кризи

UKRSIBBANK BNP Paribas Group — одна з шести міжнародних компаній в Україні і єдиний банк у країні, який пройшов міжнародну сертифікацію Top Employer.

Створення безпечних умов роботи під час карантину, залучення персоналу в усі процеси діяльності компанії, заохочення колег, готових ділитися враженнями про роботодавця зі знайомими і підписниками в соціальних мережах, запуск чатботів, формування чудової корпоративної культури – так провідні роботодавці адаптують стратегії управління персоналом в нових реаліях.

Про переваги ефективної стратегії бренду роботодавця, турботу про співробітників, перспективи для шукачів, і як компанії вдається йти в ногу з часом, ТСН.ua розповіла Наталя Галунко – керівник Департаменту менеджменту персоналу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Розкажіть, як карантин вплинув на діяльність компанії, співробітників і клієнтів?

Як і багато інших компаній, UKRSIBBANK дуже швидко переглянув звичайний режим роботи і адаптувався до нових умов. Ми забезпечили практично всіх співробітників офісу технічними можливостями для віддаленої роботи. Якщо два місяці тому наша мета була 50% офісних співробітників, які працюють віддалено, то нині ми підняли планку до 75%.
За час карантину ми протестували і запустили кілька нових рішень щодо віддаленого обслуговування клієнтів. Всі ці зміни вимагають від співробітників нових знань і навичок. З особистого досвіду можу сказати, що адаптація до віддаленої роботи дається нелегко. Це вимагає більшого фокусування і ретельного планування, інакше змиваються межі між робочим і особистим часом.
Дистанційна робота стає каталізатором для таких цінностей, як професійна етика і повага до колег, і вимагає від керівників особливого ставлення до людей – адже саме керівники несуть відповідальність за дотримання меж між робочим і особистим часом своїх співробітників. На сьогодні ми досліджуємо всі переваги і недоліки віддаленої роботи та розробляємо New Way of Working – новий формат роботи.

Як банк залучає співробітників до формування та популяризації корпоративної культури?

Три роки тому ми розробили стратегію бренду роботодавця, і одним з рішень стала так звана гуманізація бренду. Простими словами – це про людей вустами людей. Адже довіра до рекомендацій людини з твого кола в рази вища, ніж довіра до знеособленої офіційної інформації. Для цього ми створили спільноту співробітник-амбасадор, завданням якого є просування бренду роботодавця серед колег і друзів. Сама ідея дуже популярна в організаціях, які перебувають на рівні самонавчання і формування культури довіри та причетності.
Нам важливо створювати personal touch під час спілкування з нашими цільовими аудиторіями. Так виникла ідея знайти в банку людей, які щиро розділяють цінності організації. Ці люди стали нашими амбасадорами. Зараз це 42 особи з різних департаментів, регіонів, міст, різних вікових груп і стажу роботи. Але всіх їх об’єднує те, що вони поділяють місію та цінності UKRSIBBANK, добре знають сервіси та продукти банку, залучені до корпоративно-соціальних проєктів.
Ми докладаємо зусиль, щоб створити простір, який розвиває і надихає, для тих співробітників, які асоціюють себе з брендом. Намагаємося бути з ними в постійному контакті, створили віртуальний майданчик для спілкування між собою, пропонуємо тренінги та вебінари для розвитку, які дозволяють їм більш впевнено і компетентно говорити від імені бренду.

Що необхідно, щоб стати членом спільноти?

Стати амбасадором може будь-який співробітник банку. Для цього потрібно провести співбесіду з фахівцем з персоналу, який розповість про співтовариство, ритм його роботи і про внесок амбасадора. Після цього співробітник зможе вирішити, скільки часу готовий інвестувати в діяльність спільноти, в яких ініціативах хоче брати участь.
Якщо співробітник підтвердив своє бажання бути частиною спільноти, він навчається за корпоративними стандартами і комунікаціями, а також тренінгами відомих спікерів. Ці знання не тільки допомагають бути більш популярними у соцмережах і медійному просторі, а й захоплюють, надихають на екcперименти. Вступивши до співтовариства, ці люди можуть представляти банк у соціальних мережах та інших публічних джерелах.
Цінним є те, що роблять вони це через призму свого особистого сприйняття і переконання. Амбасадори – група, яка самостійно вирішує, про що і як говорити, з ким ділитися своєю думкою. Якщо вони не поділяють якусь ідею, то можуть не коментувати її. Тут важлива особиста участь в ідеях, а завдання UKRSIBBANK – створити творче середовище для такої діяльності.

Для залучення молодих співробітників в UKRSIBBANK працює чатбот, розкажіть про цей проєкт.

У нашого чатбота є два ключові завдання. Перше – зменшити навантаження зі співробітників підрозділу залучення талантів і звільнити їх час для стратегічних проєктів. Друге – зробити candidate journey більш ефективним і привабливим.
Чатбот створений саме для покоління Z, для тих, хто народився вже в цифровому світі. Він дозволяє кандидату отримати інформацію про наявність цікавих йому вакансій і подати своє резюме. Для нас він дозволяє відстежувати, на якому з етапів діалогу кандидат втрачає інтерес до подальшого спілкування. Такі дані допомагають змінювати сценарії або канали розміщення бота. Тому для нас унікальність полягає в комбінації каналів просування цього сервісу. Саме над цим зараз працює команда із залучення талантів.

Скажіть, а які вимоги має банк щодо підбирання молодого персоналу?

Кілька років тому ми почали програму «Зірки на старті». В її межах щорічно приймаємо на роботу до головного офісу близько десяти студентів і випускників без досвіду роботи. У нас існують програми стажування в роздрібній мережі і в підрозділах інформаційних технологій. У роздрібну мережу ми наймаємо молодь, яка зацікавлена розвиватися в сервісі клієнтів. Ця робота поєднує спілкування з людьми і роботу з документами. Для цієї групи важливі вербальні та числові здібності, вміння спілкуватися з клієнтами, уважність під час роботи з інформацією.
Також у нас є потреба в спеціалістах у нових напрямах, таких як робота з даними (Data), розробка цифрових рішень (Digital) і впровадження гнучких технік управління (Agile). Ось чому в наших кандидатах на стажерські програми і на посади фахівців ми шукаємо базові навички в Data, Digital, Agile.

Цього року UKRSIBBANK отримав сертифікацію Top Employer 2020. Що це означає для самого банку?

Міжнародна сертифікація інституту ТОР Employer – це свідчення, що практики роботи з людьми в організації відповідають кращим світовим стандартам. Ми отримали порівняльний аналіз того, що робимо в рекрутменті, навчанні та розвитку, винагороді, реалізації стратегії роботи з людьми з кращими світовими практиками. На підставі цього створено план робіт на кожному з напрямів. За рік вдосконалили наші практики так, щоб вони були ще ближчими до «золотого стандарту» TOP Employer.

Інтерв’ю надруковано на сайті ТСН 30 листопада 2020.

Поділитися сторінкою: