05.01.2016

Ошукати не можна, захистити. Коди та паролі — конфіденційна інформація кожного

Все частіше і частіше держателі банківських карток стикаються з шахрайством внаслідок розголошення ними конфіденційної інформації. Власне клієнти банків пояснюють це розголошення тим, що дзвінки з питаннями про коди і паролі надходять від «співробітників» банку, НБУ, СБУ, МВС та інших офіційних організацій. Але в цьому процесі держателі карток забувають дуже важливу деталь: ніхто за жодних обставин не має права запитувати у клієнта банку термін дії його пластикової картки, PIN-код, слово-пароль, cvv2/сvc2 коди. Ця інформація є суворо конфіденційною, а значить, не підлягає розголошенню. Навіть співробітники банку, який видав людині «пластик», не можуть і не мають знати ці дані.

Проте враховуючи, що подібні ситуації все ж таки трапляються, УкрСиббанк BNP Paribas Group звертає увагу клієнтів на правила поведінки з банківською карткою в разі покупки в Інтернеті, а також тактику спілкування з потенційними шахраями.

При здійсненні продажу через Інтернет покупцеві, який буде переводити гроші на картку, достатньо знати тільки номер картки (16 цифр) і прізвище, ім’я, по батькові держателя картки. Термін дії картки, cvv2/сvc2 коди (цифри на зворотній стороні картки) та одноразові коди із SMS покупець знати не повинен.

Часто трапляється, що держателя картки просять підійти до банкомату, вставити свою картку та ввести певні комбінації цифр. Це ще один засіб шахрайства: за комбінацією цифр зазвичай замаскований номер картки шахрая, на яку «жертва» пересилає всі свої кошти. Цей спосіб можливий завдяки психологічному тиску, адже жертву шахрайства постійно підганяють. Тому важливо пам’ятати, що для підтвердження переказу від третьої особи на свою картку не потрібно взагалі йти до банкомату. Більше того, якщо клієнт часто займається продажами в Інтернеті, банкіри рекомендують оформити для прийому оплат окрему картку, встановивши на неї нульові ліміти на оплату в Інтернеті. При цьому не слід тримати одержані гроші на цій картці: їх слід одразу знімати з рахунку або переводити на інший рахунок за допомогою інтернет-банкінгу Star24.

Що ж стосується вхідних дзвінків від співробітників банків або представників інших офіційних структур, то при їх отриманні краще одразу завершити розмову, пообіцявши самостійно зателефонувати до контакт-центру банку-емітента картки.

Дотримання таких нескладних, але дуже важливих правил, дозволить кожному клієнту банку відчувати себе впевнено і спокійно при роботі з платіжними картками.

Поділитися сторінкою: