11.11.2021

Платіжна безпека: захист від шахраїв при встановленні нового ПЗ

UKRSIBBANK BNP Paribas Group продовжує нагадувати про принципи платіжної безпеки та звертає увагу на нову шахрайську схему з завантаженням стороннього програмного забезпечення для віддаленого доступу на телефон чи комп’ютер.

Схема працює таким чином, що шахрай спочатку використовує програму підміни номера телефону, а потім телефонує клієнту від імені банку. Впродовж телефонної розмови шахрай переконує, що картка заблокована чи по картці проводиться підозріла операція або ж відбувся збій у системі користування додатком інтернет-банкінгу – варіантів безліч. Далі шахрай пропонує зайти у Play Market та завантажити нову програму для коригування даних. Для цього вам можуть надіслати смс-повідомлення з посиланням на завантаження шкідливого ПЗ, яке надає повний віддалений доступ до вашого телефону.

Через шкідливе програмне забезпечення кіберзлочинці можуть отримати віддалений несанкціонований доступ до управління вашим мобільним телефоном, у тому числі до інтернет-банкінгу, SMS-повідомлень з паролями для підтвердження операцій в мережі інтернет, дзвінків, контактів, тощо.

Пам’ятайте, що банк ніколи не просить встановлювати ПЗ віддаленого доступу на ваш телефон та не надсилає посилання для його завантаження в смс-повідомленнях.

Щоб захиститися від шахраїв потрібно виконувати базові правила фінансової безпеки:

  • Не передавати конфіденційні дані платіжної картки стороннім особам.
  • Не переходити за посиланнями та не завантажуйте вкладення, отримані від невідомих відправників.
  • Не завантажувати та не встановати програми віддаленого доступу за вказівкою нібито «співробітника банку»
  • Не встановлювати програми AnyDesk або TeamViewer за вказівкою третіх осіб
  • Виконувати сканування пристроїв на наявність сторонніх програм та додатків

Якщо ви помітили, що вашим телефоном керує хтось інший, вимкніть доступ до інтернету, знайдіть та видаліть програми віддаленого доступу, зателефонуйте в банк та заблокуйте картки і доступ до інтернет-банкінгу.

Поділитися сторінкою: