09.04.2020

Податкові канікули для клієнтів СМБ

UKRSIBBANK BNP Paribas Group дбає про інформаційну підтримку своїх клієнтів — представників середнього та малого бізнесу — й для розуміння останніх змін у законодавстві підготував для підприємців перелік податкових пільг на період проведення заходів із запобігання поширення коронавірусу в Україні.

Відтак, розглянемо законодавчі способи підтримки на державному рівні, передбачені змінами у Податковому кодексі:

 • Встановлено мораторій на податкові перевірки з 18 березня по 31 травня 2020 року (крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування). Документальні перевірки з ЄСВ призупиняються на період з 18 березня по 18 травня 2020 року.
 • «Податкові канікули» з плати за землю — не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 31 березня 2020 року плата за землю за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. При цьому платники плати за землю мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.
 • Звільнення від нарахування та сплати ЄСВ. Тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 р звільняються від нарахування та сплати ЄСВ такі особи:
  • фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
 • Відсутність пені: за період з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховуватиметься пеня, а для платників єдиного внеску — за період 1 березня по 30 квітня 2020 року.
 • Перенесення початку обов’язковості застосування РРО: впровадження застосування програмних РРО відтерміновується до 1 серпня 2020, зокрема, розширення застосування РРО для окремих видів діяльності — до 1 січня 2021 року, до 1 квітня 2021 року відтерміновується запровадження обов’язкового використання РРО для всіх платників єдиного податку другої — четвертої груп.

Розуміючи, що розвиток середнього та малого бізнесу — це ключова складова розвитку економіки країни, UKRSIBBANK також шукає шляхи підтримки підприємців — своїх клієнтів. Наразі банк обслуговує понад 165— тис компаній СМБ та є одним із лідером по обслуговуванню середнього та малого бізнесу України.

Поділитися сторінкою: