12.04.2013

Понад 167 тисяч гривень зібрали українці для дітей з синдромом Дауна

167663,97 грн. — таку суму вдалося зібрати в результаті четвертого етапу благодійного проекту «Срібна монетка». Це спільна ініціатива УкрСиббанку та Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Даун Синдром». Протягом двох місяців, з 4 лютого по 5 квітня, кожен бажаючий міг внести будь-яку суму пожертвувань у спеціальні бокси у всіх відділеннях УкрСиббанку в Україні.

«Як будь-які батьки, ми мріємо про щасливе майбутнє наших дітей і несемо відповідальність за їх життя. Ми особливо вдячні кожному з наших донорів, за підтримки яких діти з синдромом Дауна в Україні знаходять можливість залишатися в сім’ях, успішно розвиватися, вчитися і працювати. Поділяючи наші цінності і важливість зміни ставлення до людей з синдромом Дауна, вже 4 роки своє надійне плече нам підставляє УкрСиббанк, проводячи акцію «Срібна монетка». Ми безмежно вдячні за їх внесок у нашу роботу. Але успіх цього проекту був би неможливий без щирої підтримки тисяч окремих людей, що беруть участь в акції. Така чуйність дозволяє нам вірити, що життя людей з синдромом Дауна в нашій країні стане краще», — підкреслив Сергій Кур’янов, президент ВБО «Даун Синдром» і тато 8-річного Іллі.

У цьому році зібрані кошти будуть спрямовані на комплексну діагностику та консультування дітей з синдромом Дауна та їх батьків з усіх регіонів України. Крім того, планується підготовка та випуск збірника рекомендацій для батьків. Залишок коштів буде витрачено на проведення програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».

«Мета проекту — не просто зібрати гроші, ми в першу чергу прагнемо зламати застарілий стереотип про обмеженість і приреченість таких дітей. Тепер я впевнений, що всі наші співробітники, їхні родини та багато клієнтів розуміють, що за допомогою спеціальних програм у таких дітей є шанс жити звичайним життям, ходити в школу, освоїти професію, працювати і займатися творчістю, — сказав заступник голови правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Костянтин Лежнін. — Банк уже четвертий рік поспіль підтримує акцію «Срібна монетка» і нам приємно бачити реальні результати проекту. Сім’ї з «сонячними дітьми» тепер не кинуті напризволяще, а можуть отримати кваліфіковану консультацію чи займатися за спеціальними книжками і відвідувати навчальні семінари. І найголовніше — суспільство поступово переосмислює життєві цінності і подає руку допомоги дітям із синдромом Дауна».

За всесвітньою статистикою, один із семиста дітей народжується з синдром Дауна. Поява такого малюка не залежить від батьків і способу їхнього життя, це генетична випадковість. Але навіть у XXI столітті українське суспільство продовжує відгороджуватися від дітей з синдромом Дауна, вважаючи розвиток таких малюків безперспективним, а спроби навчання заздалегідь приреченими на провал.

Разом з тим, якщо приділити належну увагу таким малюкам, то можна значно вплинути на їх розвиток, впевнені фахівці. Завдяки спеціальним програмам відставання в інтелектуальному і фізичному розвитку зводиться до мінімуму. Діти, що ростуть у сім’ях, можуть вчитися, займатися творчістю, працювати, мати хобі і стати повноцінними членами суспільства.

Вже традиційний благодійний проект «Срібна монетка» збирає для «сонячних дітей» сотні тисяч гривень. В цілому, за чотири роки проекту зібрано майже 750 тис. грн. Так, в 2010 вдалося зібрати кошти для облаштування нового спеціалізованого Центру раннього розвитку для

Поділитися сторінкою:

| 1.492 сек. | SQL -571 | 32.97MB