04.12.2020

Позитивний вплив на суспільство закладений в ДНК UKRSIBBANK

Бути ефективним банком у світі, що постійно змінюється, – це не тільки досягати високих показників у діяльності. Це також готовність взяти відповідальність за майбутнє. На думку голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group Лорана Дюпуша, справжній лідер на ринку має забезпечити відповідальне відношення до всіх стейкхолдерів – співробітників, клієнтів, громади, суспільства і навколишнього середовища. Особливо це важливо в умовах кризи. Саме тому UKRSIBBANK щодня працює над вирішенням фінансових питань, а також впровадженням принципів корпоративної соціальної відповідальності.

Про те, чому банк вважає корпоративну соціальну відповідальність основною стратегії розвитку бізнесу, основні напрямки КСВ в Україні, та як особистий внесок у загальну справу здатен змінити світ на краще в інтерв’ю «Мінфіну» розповідає Лоран Дюпуш.

Про вплив пандемії

Пандемія і карантинні заходи вдарили по всіх сферах економіки. Фінансова система не виняток. Як криза covid-19 вплинула на банківську систему України, зокрема, UKRSIBBANK?

Нинішня криза – стала акселератором нових рішень. Банківський сектор відіграє центральну роль у розвитку економіки, і треба віддати йому належне, наскільки він професійно підійшов до вирішення проблематики covid-19.

Що стосується UKRSIBBANK, то і банк, і усі співробітники з моменту введення перших карантинних заходів і до сьогодні не припиняли обслуговувати клієнтів. Забезпечити безперервність роботи нам дозволили два фактори. З одного боку, ми посилили роботу з розвитку цифрового банкінгу. З іншого – створили можливості для роботи у віддаленому режимі. Відповідно, наші співробітники отримали змогу працювати безпечно як у відділеннях, так і дистанційно, а клієнти – так само отримувати банківські послуги.

Швидко провести цифрову трансформацію нам допомогли попередні напрацювання. Плюс ми запровадили механізми гнучкості, які дозволили швидко адаптуватися до ситуації. Тобто ми інтенсифікували всі чинні напрямки та тренди в роботі і додали ще більше цифрового компонента.

Яким, на вашу думку, буде найближчий рік для банківської системи?

На жаль, вірус знову набирає нових обертів і швидко поширюється. Пріоритет – не тільки для банківського сектору, а й для усіх інших галузей – боротьба з covid-19.

UKRSIBBANK продовжуватиме обслуговувати своїх клієнтів з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних вимог, намагаючись максимально захистити своїх співробітників і оточуючих. Швидше за все, робота в такому режимі триватиме ще деякий час.

Що потрібно враховувати фінансовому сектору, щоб мінімізувати ризики, якщо криза затягнеться?

Однозначно треба ще більше нарощувати цифрові потужності, щоб забезпечити можливість спілкування та надання послуг віддалено, в режимі онлайн.
До того ж на українському ринку паралельно із кризою covid-19 відбулося значне зниження ставки. Вона впала з 18% до 6%. Для клієнтів створюються зовсім нові можливості. Вони можуть отримувати дешеві кредитні кошти на фінансування своїх власних проектів. На мою думку, саме на нарощенні кредитної складової слід сконцентруватися банкам у своїй діяльності.

Про КСВ та сталий розвиток

У сучасному світі дедалі більшої ваги набирає питання корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та сталого розвитку. Як у цьому контексті налаштовує свою бізнес-модель UKRSIBBANK?

Соціальна відповідальність – це важлива компонента ефективного корпоративного управління. UKRSIBBANK, як частина групи BNP Paribas, діє у відповідності з її глобальним курсом і повністю відповідає її принципам КСВ. Ми прагнемо до позитивного впливу на суспільство та навколишнє середовище і робимо цьому промоцію на всіх етапах операційних рішень. Насамперед ми підтримуємо аспекти, на які можемо впливати завдяки нашим продуктам, послугам, партнерським програмам тощо. Також ми намагаємося забезпечити сталий розвиток для наших клієнтів. Плюс формуємо обізнаність КСВ серед усіх зацікавлених сторін, а це спільнота, до якої входять і наші акціонери, і наші клієнти, і наші співробітники, і всі, з ким ми взагалі маємо справу.

Які напрямки вибрали пріоритетними?

Банк, як і група, має три основні пріоритети. Перший – це створення позитивного впливу від нашої діяльності, операцій і транзакцій, які ми здійснюємо. У цьому ключі ми запроваджуємо системи відповідальних кредитів, споживчих кредитів, інвестуємо у проекти енергоефективності, які впроваджуються нашими клієнтами. Плюс ми запустили програму «Жінки в бізнесі», мета якої розвивати жіноче підприємництво в Україні.

Другий пріоритет стосується нашої роботи по створенню позитивного впливу на навколишнє середовище. Ми робимо все можливе, щоб знижувати шкідливі викиди вуглекислого газу в атмосферу і позитивно впливати на зміни клімату.

Третій компонент стосується поширення обізнаності про корпоративну соціальну відповідальність. Наприклад, серед наших працівників ми формуємо культуру, яка спонукає їх до розвитку, і забезпечуємо можливості для постійного навчання. Також ми підтримуємо зв’язки з професійними асоціаціями. Велику увагу ми приділяємо роботі з інформаційними технологіями. До речі, UKRSIBBANK обслуговує 30% ІТ-сектору в Україні, чим дуже пишаємося.

Іншими словами, корпоративно-соціальна відповідальність банка спрямована і на співробітників, і на спільноти, і на середовище в цілому. А чи є якісь особливості, притаманні саме Україні?

Корпоративно-соціальна відповідальність має глобальний вимір. Заходи, які проводяться в її рамках, досить поширені і спільні для різних ринків. Але деякі відмінності справді є. На українському ринку ми робимо певний акцент на конкретних напрямках, яким наодинці важко справитися з викликами сьогодення. В першу чергу йдеться про підтримку «Жінок у бізнесі», співпрацю з ІТ-сектором та «зелений» банкінг.

Про підтримку жіночого підприємництва

UKRSIBBANK та й група у цілому багато роблять для підтримки жінок. Чому така велика увага до питання гендерної рівності?

Наша ініціатива «Жінки в бізнесі» працює вже декілька років. Вона зосереджена на жінках, що займаються підприємницькою діяльністю, або ж забезпечують керівництво бізнесом. Цифри показують, що представництво саме таких жінок в Україні, втім як і в інших країнах, становить від 25% до 30%. Згідно з дослідженнями, збільшення участі жінок у бізнесі сприяє покращенню економічного становища не тільки для них самих, але й для всієї економіки. Тому ми розуміємо, наскільки важливо співпрацювати з жінками, підтримувати їхній розвиток, допомагати у реалізації проєктів.

Що в цьому напрямку вже зробив UKRSIBBANK і які проєкти очікуються?

По-перше, роль жіноцтва в роботі UKRSIBBANK дуже вагома. Близько 75% штату наших співробітників становлять жінки, при цьому 60% з них обіймають керівні посади. По-друге, в рамках даної ініціативи банк проводить семінари, круглі столи, зустрічі. Таким чином ми допомагаємо жінкам, які займаються бізнесом або збираються ним зайнятися, розробляти більш ефективні рішення. Для цього використовуємо різні інструменти, залучаємо експертів. Іншими словами, ми формуємо потенціал жінок для ведення бізнесу.
Крім того, ми беремо участь в ініціативі ООН під назвою

He for She. Вона передбачає проведення різних заходів, направлених в основному на гендерну рівність.

Про ініціативи щодо навколишнього середовища

Поговоримо про «зелений» банкінг, як один із форматів соціальної відповідальності. У світі він набуває дедалі більшої ваги. Як розвивається банк у цьому напрямку?

Значна увага банку зосереджена на питанні кліматичних змін. Наше завдання – запровадити дієві механізми і забезпечити відповідні дії, які матимуть позитивний вплив на навколишнє середовище. І намагаємося ми це робити на усіх рівнях. Так, ми інвестуємо в нашу власну енергоефективність. Ми прагнемо досягати більших результатів у роботі, водночас зменшуючи негативний вплив на довкілля. Також ми завжди готові підтримати наших клієнтів у подібному рішенні. Простіше кажучи, якщо клієнт хоче змінити старе устаткування на нове, яке матиме позитивний вплив на кліматичну ситуацію: енергоефективне, зменшуватиме рівень викидів вуглецю, буде економним, ми готові фінансувати такі ініціативи.

КСВ вимагає чималих зусиль. Що в результаті отримує або розраховує отримати банк?

Всі рішення, які приймаються в рамках нашої групи, розглядаються в контексті позитивного впливу на суспільство в цілому. Це є частиною нашого бізнесу і закладено в нашому ДНК. Так, інвестиції у сталий розвиток самого банку, наших клієнтів і співробітників вимагають часу та зусиль. Але сказати, що ми очікуємо від цього короткостроковий зиск, який позначиться у цифрах загальної діяльності, буде зовсім не вірно. І це надзвичайно важливо, коли ми націлені на стійке зростання. Перш за все, банк розраховує отримати надійних клієнтів і якісне, довгострокове співробітництво, партнерів, які розділятимуть з нами одні цінності і дотримуватимуться високих стандартів у своїй діяльності.

Інтервью підготувала Ірина Рибницька. Матеріал опубліковано на сайті minfin.com.ua 3 грудня 2020

Поділитися сторінкою: