09.01.2023

Пріоритет — малий та середній бізнес. Як UKRSIBBANK підтримує підприємців у межах проєкту «Дія.Бізнес»

Після адаптаційного періоду до викликів війни, банки все більше фокусуються на підтримці малого й середнього бізнесу. Ця підтримка набуває різних форм: від запровадження вигідних програм кредитування та нових діджитал-сервісів до освітніх проєктів та менторства.

Бізнес переживає складний період: попри адаптацію, постійно виникають нові виклики, а у компаній та підприємців змінюються потреби. В UKRSIBBANK впевнені, що гібридний підхід до співпраці допоможе найкраще зрозуміти клієнтів, забезпечити для них більш релевантні рішення й експертизу, та допомогти їм зростати попри кризу.

Лоран Дюпуш, Голова Правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group, розповів Forbes про ряд проєктів реалізованих спільно з «Дія.Бізнес» та Mastercard, спрямованих на підтримку бізнесу в Україні.

Малий та середній бізнес є критичним драйвером економіки України. В часи війни підприємці та менеджери проявили неймовірну резильєнтність, адаптивність та наполегливість. Банки, своєю чергою, швидко реагували на нові виклики й потреби й пропонували потрібні та вчасні рішення, щоб підприємці могли зберегти бізнес.

Проте першою і найбільш очевидною потребою бізнесу все ще залишається можливість безперебійно продовжувати роботу. Компанії реорганізували свої процеси, розглянули запасні плани з релокації тощо, але продовжують готуватись до нових викликів — відключень електроенергії, до прикладу.

Зростає також потреба у фінансовому менторстві, експертизі та нетворкінгу для більш впевненого виходу на ринок. Аби допомогти підприємцям знаходити відповіді на свої питання, UKRSIBBANK з Mastercard відкрили спеціальні консультаційні зони в центрах «Дія.Бізнес», де кожен підприємець може отримати інформацію про фінансові рішення для розвитку свого бізнесу. Такі консультаційні зони вже працюють у Тернополі, Ужгороді, Кривому Розі, Полтаві, Одесі.  Попереду нові міста.

Лоран Дюпуш був присутній на відкритті трьохстороннього партнерства UKRSIBBANK з «Дія.Бізнес» та Mastercard в Тернополі та спілкувався з місцевими підприємцями.

Для нас це новий, більш персоналізований спосіб комунікації з бізнесом. Ми сподіваємося на посилення співпраці з підприємцями та розширення кількості локацій підтримки підприємців

Лоран Дюпуш
Голова Правління UKRSIBBANK

Ціль регіональних центрів «Дія.Бізнес» — пожвавити підприємницьку спільноту та стати освітнім й нетворкінговим хабом, де місцеві підприємці могли б прозоро обмінюватись досвідом і навчатись. Банк допомагає компаніям та менеджерам фінансовою експертизою, краще зрозуміти побудову бізнесу з перспективи фінансового планування, консультує підприємців щодо можливостей розвитку.

Можливість особисто спілкуватись та обмінюватись досвідом з малим та середнім бізнесом по всій країні — це підхід, який не лише допомагає підприємцям поглибити фінансову експертизу і розвинути бізнес, але й дозволяє банку краще зрозуміти та обслуговувати клієнтів у даному сегменті.

«Фінансист», до прикладу, – одна з освітніх програм, яку курує UKRSIBBANK разом з Mastercard. В межах ініціативи експерти ринку проводять серію освітніх зустрічей з підприємцями як в центрах, так і на онлайн порталі «Дія.Бізнес».

Дискусії присвячені фінансовим та бізнес-темам та передбачають формат відкритого спілкування. Це довготривала стратегія, спрямована на розвиток бізнес-спільноти та зміцнення фінансової грамотності власників бізнесу.

Протягом кількох подій стало зрозуміло, що підприємців цікавить досить широкий діапазон запитань: від стратегії та маркетингу до фінансового регулювання. Інтерес виникає до питань торгівлі, імпорту та експорту, транзакцій, оплати через термінали, власний капітал, інвестиції тощо

Лоран Дюпуш
Голова Правління UKRSIBBANK

Для банку такий формат дозволяє зрозуміти потреби клієнтів, розробити релевантні рішення та запропонувати більш гнучкий підхід. В UKRSIBBANK вважають, що час постійних рішень давно минув — у пріоритеті повинна бути безперервна комунікація з клієнтами та переоцінка релевантності банківських сервісів й продуктів згідно з їх змінними потребами.

Важливою темою є діджитал та цифрові сервіси, бо це не лише внутрішні операції компанії, але й інтеракції з клієнтами. Часто компанії бояться переходити на цифрові рішення, проте розуміють, що не зможуть працювати без них в довготерміновій перспективі. Особливо у воєнний час, коли потрібно бути максимально гнучкими. Роль банку в цьому питанні — надати всю потрібну інформацію і допомогти підприємцям з цифровими рішеннями.

Зокрема, кілька років тому банк розробив онлайн-застосунок для підприємців UKRSIB business, з онлайн доступом до всіх сервісів. Серед інших проєктів, які ще в розробці — електронний POS-термінал, який буде доступний на смартфоні. Крім того, банк продовжує інвестувати в діджитал-онбординг для малого та середнього бізнесу.

Мультиканальний підхід передбачає доповнення традиційних банківських операцій діджитал-опціями, а не повною їх заміною. В UKRSIBBANK вважають, що клієнт має мати вибір, як йому зручно отримати банківські послуги — через банківське відділення чи в застосунку онлайн.

Ми адаптувались до ситуації дуже швидко, щоб ефективно обслуговувати наших клієнтів, і змогли вчасно знайти безпрецедентні рішення для безпрецедентних проблем. Після таких змін неможливо повернутись до попередніх способів роботи, і я хотів би щоб така потужність, продуктивність та залученість стали постійними. Тому, ми працюємо над впровадженням нового майндсету

Лоран Дюпуш
Голова Правління UKRSIBBANK

Також банк підтримує ініціативу «Women in business», ціль якої допомогти жінкам-підприємцям у реалізації бізнес-планів та амбіцій. Такі проєкти мають важливе значення під час війни, адже жінки опинились в нелегкому економічному становищі.

Банк планує і надалі підтримувати соціальні та бізнес-ініціативи та співпрацювати з Мінцифрою для посилення можливостей малого й середнього бізнесу в Україні.

Стаття опублікована у виданні Forbes Україна #5 грудень-січень 2023

Поділитися сторінкою: