20.07.2021

«Професійні навички жінок та їх вміння як підприємців сприяють активному розвитку економіки країни»

Як успішно реалізовуючи КСВ-стратегії UKRSIBBANK BNP Paribas Group розвиває IT індустрію та підтримує жіноче підприємництво?
Про це Яніна Ольховська, директор з питань комунікацій, корпоративної соціальної відповідальності та залученості UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіла Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності».
Нагадаємо банк виступив генеральним партнером конкурсу серед жінок-підприємниць Women’s Pitch Day.

Чому компаніям нині важливо впроваджувати програми сталого розвитку, зокрема забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат?

У сучасному світі, що постійно змінюється, потрібно заглядати за глобальний горизонт і мислити на 20-30 років вперед – ось нова норма. Але вже сьогодні така тактика приносить дивіденди: більшість українців зазначають, що знання про те, як компанія займається сталим розвитком, вплине на покупку. А наше недавнє дослідження в Україні показало, що 60% респондентів виберуть товари компаній, які піклуються про навколишнє середовище.

Міжнародні дослідження підтверджують, що професійні навички жінок та їх вміння як підприємців сприяють активному розвитку економіки країни.
У підтвердження своїх намірів щодо гендерного балансу UKRSIBBANK BNP Paribas Group у 2020 році підписав Декларацію за гендерну рівність та проти домашнього насильства у підтримку Цілей сталого розвитку ООН №5 «Гендерна рівність» та №8 «Гідна праця та економічне зростання».

З якими викликами, на вашу думку, зіштовхуються жінки-стартаперки зокрема у сфері IT?

За нашою статистикою, незалежно від виду підприємницької діяльності та сфери бізнесу у започаткуванні та розвитку власної справи всі жінки стикаються з однаковими викликами:

  • 56% жінок відчувають брак знань в менеджменті, оподаткуванні, маркетингу та інших специфічних галузях;
  • 52% не впевнені у власних силах і не готові ризикувати;
  • 42% не вистачає інвестицій

Які заходи, на вашу думку, допоможуть збільшити відсоток жінок в технологіях?

Керуючі структури держави, фінансові інститути та бізнес-організації повинні забезпечити три речі: запропонувати системну підтримку і програми, що дозволяють жінкам вижити та процвітати у новій реальності, дадуть їм навички навігації у цифровому світі та розвиватимуть справедливу, доступну систему фінансових послуг, яка підтримує роботу жіночого і підприємництва».

Конкурс серед жінок-підприємниць Women’s Pitch Day був створений Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» (ініціативою Дівчата STEM) та платформою з розвитку усвідомленого підприємництва n.cubator.

Матеріал опубліковано 16 липня 2021 на сайті CSR Ukraine в Facebook

Поділитися сторінкою: