27.09.2019

Прості методи захисту від шахрайства з перевипуску SIM-картки без відома її власника

UKRSIBBANK BNP Paribas Group активно модернізує на своєму прикладі банківську систему, автоматизує і спрощує алгоритми роботи внутрішніх процесів та забезпечує посилений контроль за онлайн-безпекою.

Водночас UKRSIBBANK радить своїм клієнтам дотримуватись простих правил захисту своїх даних. Щоб запобігти крадіжці мобільного номеру у майбутньому, зверніться до мобільного оператора та здійсніть захисні заходи:

  • Відключіть можливість віддаленого перевипуску своєї sim-картки. У такому випадку, навіть якщо кіберзлочинцям вдасться заблокувати Вашу картку, то відновити її можна буде лише за документами, за якими закріплений номер.
  • Перейдіть на контрактні умови обслуговування або ідентифікуйте свій номер мобільного, «прив’язавши» pre-paid номер до свого паспорта.
  • Власноруч зареєструйтеся в онлайн-кабінеті мобільного оператора. Нікому і ніколи не передавайте SMS-коди мобільних операторів, PUK-код, серійний номер SIM-картки, кодове слово та номери телефонів абонентів, з якими ви спілкуєтесь.

Пам’ятайте, що самим першим захистом Ваших даних є надійний пароль для входу в систему інтернет-банкінгу, мобільних платіжних додатків та електронної пошти.

Щоб запобігти незаконних дій кіберзлочинців та вберегтися від шахрайства з перевипуску SIM-картки без відома її власника будьте обачними у соціальних мережах та не повідомляйте свій фінансовий номер третім особам, уважно додавайте друзів, навіть якщо є з ними спільні друзі, адже незнайомці можуть використовувати в незаконних цілях Ваші дані, здобуті за допомогою фішінгових програм по збору даних для то, щоб здійснити крадіжка грошей з ваших рахунків, оформити кредити від вашого імені, скористатися приватною інформацією, здійснити шантаж чи обман ваших друзів від вашого імені або ж викрасти криптовалюту.

Що робити якщо ви помітили, що ваш номер мобільного телефону перестав працювати?

Здійсніть три важливих кроки:

  1. Негайно зверніться до банку, заблокувавши картки, рахунки та доступ до системи інтернет-банкінгу. Зверніться в усі банки, в яких маєте рахунки. Дуже важливо чітко пояснити банківському співробітнику про перевипуск SIM-картки шахраями.
  2. Негайно зверніться до мобільного оператора та виконуйте його інструкції. Якщо оператор не повертає номер відразу, вимагайте блокування обох SIM-карток (старої і нової) до закінчення розгляду справи.
  3. Негайно заблокуйте акаунти в усіх інших фінансових сервісах до яких прив’язані ваші картки. Заблокуйте доступ до персональних кабінетів компаній мікрофінансових позик.

Якщо ви отримали повідомлення про заплановану оператором заміну сімки, виконайте усі вище наведені поради, але у першу чергу зателефонуйте до мобільного оператора і зупиніть перевипуск SIM-картки та замініть пароль для входу в систему інтернет-банкінгу.

Нагадуємо, що метою шахраїв є: доступ до ваших банківських рахунків, BankID, Google акаунта, пошти, Viber, облікових записів у соцмережах та месенджерах, фото та відео із подальшою крадіжкою ваших коштів або шантажу.

Поділитися сторінкою:

| 1.162 сек. | SQL -569 | 33.06MB