30.03.2020

Прості способи захисту конфіденційних даних в онлайн-середовищі

UKRSIBBANK BNP Paribas Group активно автоматизує і спрощує алгоритми роботи внутрішніх банківських процесів та забезпечує посилений контроль за онлайн-безпекою, особливо в умовах карантину. Та все ж працівники банку просять своїх клієнтів бути пильними. Адже у зв’язку із безпрецедентною ситуацією в світі, викликаної COVID-19, в засобах масової інформації протягом карантину збільшилась кількість повідомлень про жертв злочинців, які розробляють різні фішингові ресурси з метою отримання та використання конфіденційних даних.

Основні схеми, які використовують кібер шахраї, наступні:

  • Вам телефонують або ви отримуєте sms-повідомлення з інформацією про те, що у зв`язку з обмежувальними заходами під час карантину проводиться додаткова перевірка та ідентифікація власників платіжних карток. Під час розмови кібер-шахраї намагаються дізнатися номер платіжної картки, захисний трьохзначний код (CVV2 або CVC2) та паролі з sms-повідомлень від банку. Отримані дані будуть ними використані для проведення шахрайських операцій. Нагадаємо, що банківські співробітники не запитують конфіденційну інформацію, в тому числі при спілкуванні по телефону.

  • НІКОЛИ і НІКОМУ не розголошуйте дані вашої платіжної картки та дані для проведення транзакцій по вашій платіжній картці: код СVV2 / СVС2, кодове слово-пароль, паролі з sms-повідомлень від банку, пароль до UKRSIBonline. Якщо вам зателефонували, надіслали лист, смс-повідомлення, і просять надати вище зазначені дані, не надавайте їх, ви маєте справу з шахраями!

  • Вам телефонують, або ви отримуєте sms-повідомлення, що у зв’язку з введенням карантину на території України, та з метою «заморожування» нарахування відсотків за користування кредитними коштами вам необхідно зв’язатися з так званим оператором за певним номером телефону та пройти додаткову перевірку. Нагадаємо, у банку є офіційна інформаційна лінія для зв’язку по телефону, тому краще для перевірки звертатися на вже відомий вам короткий номер.

  • Співробітники банку можуть підтвердити ваші дані у відділенні або під час вашого звернення до контакт-центру UKRSIBBANK, але вони НІКОЛИ не будуть запитувати у вас код СVV2 / СVС2 та паролі з sms- повідомлень.
    Вам телефонують, або ви отримуєте sms-повідомлення, що у зв’язку з введенням карантину на території України, проводяться додаткові заходи для підтримки та забезпечення населення у вигляді додаткових виплат. Для отримання виплат нібито необхідно назвати номер платіжної картки, захисний трьох значний код (CVV2 або CVC2) та паролі з sms-повідомлень від банку.

  • Нагадаємо, що для здійснення переказу коштів на картку в мережі Інтернет потрібні лише її номер (16 цифр) та ваші ПІБ. Інші дані називати НЕ МОЖНА!

Шахрайські схеми можуть бути різними, тому не втрачайте пильності та притримуйтесь простих способів захисту ваших даних:
— не відкривайте повідомлення, отримані з невідомих джерел
— не завантажуйте невідомі документи на робочі станції та ноутбуки
— не переходьте за підозрілими посиланнями
— не відповідайте на незвичні телефонні дзвінки чи смс-повідомлення
— не розголошуйте будь-які конфіденційні дані: кодове слово пароль, пароль в UKRSIB online, паролі з смс-повідомлень від банку, захисний код CVV2 або CVC2.

Якщо у вас виникли будь-які сумніви або запитання при проведенні операцій по вашій картці, зателефонуйте до Контакт-Центр UKRSIBBANK. Номери телефонів UKRSIBBANK також зазначені на зворотній стороні вашої платіжної картки.

Дізнавайтесь більше про загальні правила безпеки користування платіжною карткою за посиланням.

Поділитися сторінкою: