09.07.2020

Сертифікація найкращого роботодавця або як UKRSIBBANK отримав нагороду за рейтингом Top Employer

Цього року UKRSIBBANK визнали найкращим працедавцем в Україні та ЄС за рейтингом Top Employer. Це один український банк, що пройшов міжнародну сертифікацію як роботодавець. До того ж в Україні лише шість світових компаній, які мають статус Top Employer.

За які досягнення банк отримав таку сертифікацію, і чому вирішив взяти участь саме у рейтингу Top Employer The Point розповіла Оксана Франків — керівниця центру управління змінами Департаменту менеджменту персоналу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Чому саме Top Employer?

Всяка професійна сертифікація — свідчення, що ваш досвід та знання можна порівняти. Тож розробляючи стратегію бренду роботодавця, HR-команда UKRSIBBANK розуміла, що рейтинги роботодавців — це один з потужних інструментів просування бренду. Тому ми обрали участь у міжнародних рейтингах з чіткими і прозорими критеріями відбору та оцінки працедавців: TOP Employers Institute — оцінювання якого проходять й інші банки Групи BNP Paribas, а також дослідження Randstad.

Як результат, нині нам стало зрозуміло, що системна робота над брендом роботодавця та HR-процесами дає чудові результати. UKRSIBBANK BNP Paribas Group поміж кращих роботодавців України та закордоння. Зазначу, що таку саму сертифікацію TOP Employer в інтернаціональній групі BNP Paribas отримали банки в Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Люксембурзі, Польщі та Туреччині.
Пройти міжнародну сертифікацію TOP Employer дійсно було викликом. Адже наші практики в управлінні персоналом — як ми наймаємо та розвиваємо таланти, винагороджуємо, підвищуємо задоволеність співробітників та залучаємо їх у розвиток організації — оцінювалися в порівнянні з кращими міжнародними практиками.

TOP Employers Institute проводить дуже ретельний аудит процесів у таких напрямках, як корпоративна культура, HR-стратегія, кар’єрний менеджмент, лідерство, система навчання і розвитку, стратегічне планування персоналу тощо. Для підтвердження ефективності кожної практики необхідно було надати письмові матеріали, які свідчили про дієвість. Це були приклади комунікаційних листів, результати опитувань задоволеності, різні політики та процедури, технічні рішення та багато іншого.

Результати сертифікації

За підсумками сертифікації, ми можемо пишатися, що практики UKRSIBBANK відповідають на 84%! Адже за правилами для отримання звання TOP Employer практики компанії мають відповідати кращим міжнародним зразкам щонайменше на 60%. На додаток, наш досвід та проєкти у таких напрямках, як корпоративна культура, управління кар’єрою, розвиток лідерства, управління ефективністю отримали найбільші бали від 89% до 97%.

Найвищий показник — 97% — отримали процеси з кар’єрного розвитку і планування наступності. На мою думку, це закономірно, адже в нашому банку, та у Групі BNP Paribas у цілому, кар’єрному розвитку приділяється особлива увага. Так, під час закриття вакансій пріоритет завжди віддається внутрішнім кандидатам. Як приклад, 85% керівних позицій заповнюється внутрішніми кандидатами. Існують чіткі правила внутрішньої мобільності для менеджерів і співробітників, є набір метрик і KPI, які регулярно моніторяться.

Варто зазначити, що UKRSIBBANK активно розвиває корпоративну культуру і роботу зі сприйняттям співробітників у напрямку кар’єрний розвиток. Ключовим принципом внутрішньої мобільності в UKRSIBBANK є гасло: «Співробітник — актор власної кар’єри». Завдання HR-фахівців і керівників — створити простір і інструменти для кар’єрного розвитку. Як і навіщо використовувати ці інструменти — вибір кожного співробітника. Тому HR-фахівці проводять кар’єрні інтерв’ю зі співробітниками, майстер-класи, як правильно себе позиціювати на співбесідах, як скласти кар’єрний план, як працювати з переконаннями, що обмежують. Щороку проводяться дні мобільності, в рамках яких співробітники відвідують різні підрозділи і приміряють на себе функціонал напрямків, які їх цікавлять.

Для UKRSIBBANK сертифікація TOP Employer – це не лише визнання досягнень, а й мотивація для подальшого розвитку бренду роботодавця.

Матеріал опубліковано 6 липня 2020 у виданні The Point

Поділитися сторінкою: