21.10.2021

Що означає ESG для українського бізнесу?

Тема корпоративно-соціальної відповідальності поступово переростає у глобальну концепцію ESG*. Це такий підхід, при якому при прийнятті бізнес-рішень, в тому числі інвестиційних, до уваги береться структура корпоративного управління компаній з оцінкою впливу її діяльності на екологію та суспільство.

Досвідом з питань сталого розвитку поділилася Яніна Ольховська, директор з питань комунікацій, корпоративної соціальної відповідальності та залученості UKRSIBBANK BNP Paribas Group, у випуску Forbes за жовтень 2021 року.

Консультантів у сфері сталого розвитку в Україні знайти досить складно. «Ніхто не міг запропонувати ні чіткої методології, ні повного переліку критеріїв для оцінки», – говорить Яніна Ольховська. UKRSIBBANK як частина глобальної міжнародної фінансової групи BNP Paribas прагне сталого розвитку із позитивним впливом на суспільство та навколишнє середовище заради кращого майбутнього. Зокрема, орієнтується на 17 цілей сталого розвитку ООН, прийняті 25 вересня 2015 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. У сучасному світі компанії, які прагнуть дотримуватися Цілей сталого розвитку ООН, повинні відповідати критеріям ESG.

«Компанії, які не відповідають очікуванням інвесторів щодо ESG, ризикують втратити доступ до ринків капіталу», – розповідає Яніна Ольховська.

Наразі UKRSIBBANK проводить пілотний проект з оцінки ESG-практик свого корпоративного клієнта. Ідея, за словами Яніни Ольховської, у тому, щоб запропонувати позичальникам єдиний підхід з оцінки ESG, який відкриє їм доступ до фінансування на індивідуальних умовах.

Нагадаємо, що у 2021 році головний акціонер банку — BNP Paribas — був визнаний провідним міжнародним фінансовим виданням Euromoney лідером у глобальних зусиллях зі створення по справжньому стійкої економіки та відзначений нагородами:

  • «Найкращий у світі банк сталого фінансування»
  • «Найкращий у світі банк даних та технологій ESG»
  • «Найкращий у світі банк державного сектору»

Ці нагороди підтверджують здатність Групи супроводжувати всіх клієнтів у їхньому шляху до сталого розвитку водночас підтримуючи їх комерційний успіх.

Вже більше 10 років BNP Paribas надає пріоритет переходу до низьковуглецевої економіки шляхом прогресивної галузевої політики, інноваційної продукції та активної участі у коаліціях та робочих групах. Банк вже давно визнаний лідером у встановленні стандартів, необхідних для досягнення нульових викидів у всьому світі. Тож, щоб ознайомитися з практикою застосування ESG на прикладі міжнародного досвіду Групи BNP Paribas переходьте за посиланням і завантажуйте останній звіт «The ESG Global Survey 2021».

* ESG – це абревіатура від environmental, social, governance (навколишнє середовище, суспільство, управління).

Поділитися сторінкою:

| 1.069 сек. | SQL -570 | 32.9MB