01.02.2013

Українці допоможуть дітям з синдромом Дауна. Стартує четвертий етап благодійного проекту «Срібна монетка»

З 1 лютого по 29 березня у всіх відділеннях УкрСиббанку BNP Paribas Group стартує четвертий етап благодійного проекту «Срібна монетка». Це спільна ініціатива банку та Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром». Мета проекту — збір коштів для комплексної діагностики та консультування дітей з синдромом Дауна та їх батьків з усіх регіонів України. Крім того, планується підготовка та випуск збірника рекомендацій для батьків. Залишок коштів буде спрямовано на проведення програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».

«Завдяки об’єднанню зусиль банку, волонтерів та батьків-ентузіастів народилася ця унікальна можливість допомагати сім’ям, які виховують дітей з синдромом Дауна, навчати батьків і фахівців, створювати нове майбутнє для цих дітей тут в Україні, не відмовляючись від них і не іммігруючи у іншу країну», — зауважив Сергій Кур’янов, президент ВБО «Даун Синдром» і тато 8-річного Іллі.

За всесвітньої статистикою, один з семиста дітей народжується з синдром Дауна. Поява такого малюка не залежить від батьків і способу їхнього життя, це генетична випадковість. Разом з тим, навіть у XXI столітті українське суспільство продовжує зневажати дітей з синдромом Дауна, вважаючи розвиток таких малюків безперспективним, а спроби навчання заздалегідь приреченими на провал.

Згідно офіційній статистиці, в Україні щороку народжується понад 420 таких дітей. Це найпоширеніша причина відмови від немовлят у пологових будинках. Ледве народившись, такі малюки стають сиротами, і їм просто не приділяється належна увага в розвитку. Замість того, аби допомогти таким дітям адаптуватися, їх ізолюють. У результаті, тільки у київських будинках дитини 20% дітей з синдромом Дауна, у дитбудинках для дітей-інвалідів 57%.

Разом з тим, якщо приділити належну увагу таким малюкам, то можна дуже сильно вплинути на їх розвиток, впевнені фахівці. Завдяки спеціальним програмам відставання в інтелектуальному та фізичному розвитку зводиться до мінімуму. Діти, що ростуть у сім’ях, можуть вчитися, займатися творчістю, працювати, мати хобі та стати повноцінними членами суспільства.

«Ми прагнемо зламати застарілий стереотип, прорвати блокаду негативу. Вже сьогодні все більше людей розуміють, що у таких дітей є свій характер, вони вміють радіти і засмучуватися, любити і дружити. Вони відкриті суспільству і чекають щирості у відповідь, — сказав Заступник Голови Правління УкрСиббанк BNP Paribas Group Костянтин Лежнін. — Банк уже четвертий рік поспіль підтримує акцію «Срібна монетка» і нам приємно бачити реальні результати проекту. Суспільство поступово переосмислює життєві цінності і подає руку дітям із синдромом Дауна. І тому в черговий раз запрошуємо усіх долучитися до щирого проекту і внести свій вклад у скарбничку добрих справ. Ці діти заслуговують нашої любові».

Усі бажаючі можуть підтримати ініціативу і кинути монетки або купюри у спеціальні бокси у будь-якому відділенні УкрСиббанку або перерахувати кошти на користь ВБО «Даун Синдром» р/р 26007265663400 МФО 351005 АТ «УкрСиббанк». Також можна замовити платіжну картку «Срібна монетка». Кошти на її оформлення автоматично перерахуються в фонд ВБО «Даун Синдром».

Благодійний проект «Срібна монетка», який уже став традицією, збирає на допомогу сонячним дітям сотні тисяч гривень. Так, у 2010 вдалося зібрати кошти для обладнання нового спеціалізованого Центру раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна. Сьогодні це єдиний спеціалізований Центр, можливостями якого користуються більше 480 сімей з усіх куточків України, а всі програми для дітей безкоштовні. Наступним етапом стали друк та розповсюдження спеціальних програм з розвитку м

Поділитися сторінкою:

| 1.551 сек. | SQL -581 | 33.47MB