11.11.2021

UKRSIBBANK запрошує на фестиваль цифрового мистецтва Novembre Numérique

12-14 листопада 2021 року в Києві у Довженко-Центрі вдруге пройде Novembre Numérique en Ukraine (Цифровий Листопад в Україні) – французько-український фестиваль цифрового мистецтва та віртуальної реальності і UKRSIBBANK BNP Paribas Group як ексклюзивний партнер фестивалю запрошує усіх поціновувачів технологій та кіно відвідати унікальні заходи цифрового мистецтва у форматах віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей, роботизованаої скульптури та відео, а також публічну програму з лекціями та дискусіями.

Фестиваль Novembre Numérique (Цифровий Листопад) – це серія фестивалів цифрового мистецтва, котрі Французький інститут проводить у всьому світі. В Україні цей фестиваль організовує Французький інститут в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Україна, як країна зі спільнотою цифрових художників, що активно розвивається, приєдналася до цього руху минулого року. Провівши у 2020 році перший фестиваль Novembre Numérique, який було присвячено виключно творам віртуальної реальності, цьогоріч, в рамках другого видання, організатори розширюють спектр цифрового мистецтва.

У Довженко-Центрі (Музей кіно, 5-й поверх) можна буде побачити все найкраще, що було створено в Україні та Франції у цій сфері за останні роки. Цього року глядачам покажуть 12 об’єктів: 4 французьких та 2 українських VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності й одну виставку у доповненій реальності від V-Art. Ще 2 роботичні скульптури будуть представлені особисто відомим французьким художником Фаб’єном Зокко, який розвиває незвичний жанр роботичної скульптури. для любителів архітектури та віртуального туризму несподіваний подарунок підготувала французька ігрова студія Ubisoft: ще десять років тому вони створили для однієї зі своїх ігор Assassin’s Creed повноцінну 3D-модель собору Собор Паризької Богоматері. Після пожежі 2019 року їхній цифровий архів виявився корисним не тільки для реконструкції зруйнованих частин будівлі, але і як можливість ще раз поглянути на втрачене – у цьому VR-досвіді ви можете побачити знаменитий архітектурний шедевр у всій його тривимірній величі.

UKRSIBBANK також представить експозицію «Світло» – 22 метрову відеопроекцію заломлення променів у лінзах, показуючи неймовірну поведінку проміння світла у лінзах різноманітної форми.

«Ми надихнулися творчістю французького вченого Огюстена Жана Френеля. Саме він був одним з творців хвильової теорії світла, вивчав закони заломлення, інтерференції та дифракції світла. Він вірив в те, що до результату у будь-якій справі можуть призвести виключно ґрунтовні теоретичні знання, що поєднуються з наполегливою практикою», – розповів про експозицію Лоран Дюпуш, голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

«Через фестиваль Novembre Numérique Французький інститут в Україні починає дослідження нових можливостей, які відкривають цифрові технології, піднімаючи питання про їх місце у нашому житті та, можливо, їх перспективи у майбутньому: співіснування людей і машин», – вважає аташе з питань культури Французького інституту в Україні Фредерік Руссо.

Нагадаємо, що основний акціонер UKRSIBBANK – BNP Paribas підтримує різні прояви кіномистецтва вже понад 100 років. Так, в Україні UKRSIBBANK традиційно підтримує кінофестиваль Французької весни, Вечори французького кіно, а минулого року став партнером першого фестивалю цифрового кіно VR Virtualite. «Кіно – це пристрасть, яку ми поділяємо з нашими клієнтами. Креативність та інноваційність – це цінності, які актуальні як для кіно, так і для нашого банку, – підкреслив Лоран Дюпуш. – Сучасні технології посідають важливу роль у житті нашого суспільства. Вони впливають на усі сфери нашого життя та роблять багато речей, послуг та сервісів простішими для користувачів. Як партнер фестивалю Novembre Numérique ми раді показати глядачам можливості сучасних технологій».

Нагадуємо, що фестиваль проводиться в умовах пандемії, тому під час заходів буде діяти санітарний протокол: наприклад, VR-шоломи будуть дезінфікувати після кожного користувача, а відвідувачі для входу мають надати сертифікат про вакцинацію або негативний результату тесту на коронавірус (зроблений не більше як за 72 години до події).

Сайт та програма фестивалю за посиланням

Поділитися сторінкою:

| 1.305 сек. | SQL -570 | 33.35MB