04.03.2019

В Україні опубліковано унікальний буклет про професії та кар’єру у банківській сфері

Центр «Розвиток КСВ» спільно з банками UKSIBBANK BNP Paribas Group та «ПУМБ» розробили унікальний буклет «Твоє майбутнє у банківській сфері». Публікація створена в рамках освітнього проекту «Карта професій», щоб допомогти учням та студентам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти особливості банківської сфери та побачити перспективи кар’єрної реалізації у цій галузі. В основі буклету лежать практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, а що найцікавіше — реальні історії фахівців, що побудували кар’єру у банківській сфері.

Буклети поширюватимуться серед закладів загальної середньої освіти, що є учасниками спільноти «Кар’єра мрії», для використання у 5–10 класах під час розроблених Центром «Розвиток КСВ» курсів «Бесіди про кар’єру», що отримали гриф МОН. Розповсюдження освітнього проекту «Карта професій» планується з вересня 2019 року на всі заклади загальної середньої освіти в Україні.

Буклет знаходиться у відкритому доступі на порталі Career Hub за посиланням. Ним вже сьогодні можуть користуватися батьки та діти.

Унаслідок активної роботи Національного банку України щодо реформування та оздоровлення банківської системи упродовж

2014-2018 років
український ринок залишили:

  • банки-зомбі, у яких не було активів та які довгий час трималися лише завдяки приросту депозитів або повторному фінансуванню НБУ;
  • нечесні банки, що були створені для відмивання коштів;
  • неплатоспроможні банки, які через погіршення стану втратили ліквідність, не могли обслуговувати клієнтів та вчасно проводити операції, а їхні акціонери не змогли поліпшити ситуацію в банку та підтримати його капіталом.

За даними Національного банку України, кількість банків на українському ринку за останні п’ять років зменшилась більш ніж удвічі: зі 180 банків у 2014 році до 77 банків у 2019 році. Зокрема, з 77 банків, діючих в Україні станом на

1.01.2019
, 37 банків — з іноземним капіталом, і 23 банки — у т.ч. з 100% іноземним капіталом. Після очищення банківської системи, банки нарешті після шестирічної перерви вийшли на прибутковість. Так, у 2018 році платоспроможні банки отримали 21,7 млрд грн чистого прибутку. Останнього разу банківська система була прибутковою у 2013 році, коли її прибуток становив

1,4 млрд грн
. При цьому, гривневі депозити упродовж 2018 року зросли на 14%, Це свідчить про те, що банківська система в Україні відновлюється, а рівень довіри населення до банківського сектору поступово повертається.

Для свого подальшого розвитку банківська сфера України потребує кваліфікованих фахівців. Проте далеко не всі бажаючі працювати у банківській сфері повністю розуміють усі нюанси роботи у банках. «Банківська сфера має свою специфіку, але дітям не вистачає практики. Навіть більшість студентів-фінансистів не розуміють, що означає працювати в банку до тих пір, поки вони вже не працевлаштовуються, і на цьому етапі виникає багато несподіванок. Тому, підготовка цього буклету в рамках освітнього проекту «Карта професій» — це спроба відкрити двері для школярів та навіть студентів до банківського світу», — пояснює Марина Саприкіна, Голова правління Центру «Розвиток КСВ».

«Банківська сфера — перспективна для молодого покоління. В ній працюють економісти та фінансисти, аналітики та розробники, юристи та маркетологи. Банк — надійне місце роботи, де заохочують талант і амбіції. Тут можна реалізуватися людям з різними здібностями. На ринку сьогодні існує гостра потреба в талановитих кваліфікованих людях. Тих, хто хоче постійно розвиватися та змінюватися разом з банком. Щасливими в банку стануть ті, хто будуть займатися улюбленою справою, знайдуть простір для свого рост», – коментує Тетяна Костюченко, директор Департаменту по роботі з персоналом банку «ПУМБ».

«На усіх етапах роботи банку потрібні абсолютно різні спеціалісти: фінансисти, економісти, а ще юристи,

ІТ-спеціалісти
, маркетологи, дизайнери, HR та навіть event-менеджери. При цьому усі фахівці відіграють свою важливу роль у розвитку та роботі банку. Тому ми створюємо умови для кращої реалізації потенціалу кожного з них: це і комфортний робочий простір, і можливість кар’єрного розвитку, в тому числі й мобільності всередині компанії. Водночас ми запрошуємо на роботу не лише експертів, а й вчорашніх випускників ВНЗ. Більше того, ми дивимося у майбутнє і вже сьогодні заохочуємо школярів — покоління, яке понад усе цінує технології, мобільність та постійний розвиток, обрати кар’єру у світі фінансів», — продовжила Наталя Галунко, начальник департаменту менеджменту персоналу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Центр «Розвиток КСВ» — експертна організація, яка вже більше 10 років займається впровадженням соціальної відповідальності задля системних і якісних змін в Україні. Організація працює над

4-ма
пріоритетними напрямками: КСВ в кризові часи, розвиток освіти, соціальна відповідальність державних органів влади, просування України за кордоном та об’єднує 40 компаній в Україні. Детальніше на Career Hub.

Поділитися сторінкою:

| 1.278 сек. | SQL -572 | 33.38MB