09.04.2019

В Україні розпочалась Європейська олімпіада з математики для дівчат за підтримки UKRSIBBANK

У Києві розпочалась Європейська математична олімпіада для дівчат – European Girl’s Mathematical Olympiad (EGMO), що проходить під патронатом Міністерства освіти та науки України за сприяння Малої академії наук.

Головним партнером проведення олімпіади є UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Окрім представників Європи, до EGMO також долучилися знавці математики з США, Австралії, Японії, Індії, Південної Кореї, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Еквадору, Мексики, Перу тощо. Загалом, в олімпіаді беруть участь 200 дівчат. Упродовж тижня вони розв’язуватимуть цікаві математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

«Ця олімпіада – гарний привід показати всім, як молоді дівчата завдяки своєму розуму, наполегливості, праці та любові до математики здобувають переможні результати і впевнено прямують до майбутніх відкриттів. Ми пишаємось тим, що серед нашої молоді є так багато талантів і ми готові їх підтримувати», – зазначила Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки на церемонії відкриття EGMO.

Вона також зауважила, що це абсолютний стереотип, що хлопці краще розбираються в математиці і точних науках.

«Світова історія знає багато яскравих прикладів жінок-математиків, які долаючи нерозуміння суспільства, відсутність підтримки, протягом століть виборювали право йти за покликом свого серця та розуму. Сьогодні ми руйнуємо стереотипи. В школі у мене улюбленим предметом теж була математика. І пишаюсь тим, що сьогодні так багато дівчат в усьому світі захоплюються нею», – сказала Міністр.

Цього року Європейська олімпіада з математики для дівчат проходить вже увосьме. Попередні змагання відбувалися у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії.

«UKRSIBBANK — частина міжнародної Групи BNP Paribas, що працює у 73 країнах світу, радий вітати талановитих учасниць математичної олімпіади в Україні. Ми захоплені високими досягненнями учасниць, їх успіхами та відкритістю до нових знань, знайомств та викликів, — підкреслив Філіп Дюмель, Голова Правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group. — Математика – глобальний предмет із величезною історією, починаючи з найдавніших часів. Це універсальна мова науки, основа, без якої неможливий подальший розвиток у світі, що постійно змінюється. Особливо сьогодні, в епоху швидкого розвитку цифрових технологій та agile методологій важливо підтримувати залучення молодого покоління в математику. І ми переконані, що знання і талант учасниць матимуть позитивний вплив на наше майбутнє».

Зазначимо, що від України в EGMO беруть участь одразу 2 команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

Раніше наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics. За 7 років існування EGMO українські учасниці вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

UKRSIBBANK – банк позитивних змін розуміє, що розвиток талановитої молоді – це довгострокові інвестиції в інтелектуальний потенціал держави – наше майбутнє. Банк неодноразово підтримував різні освітні заходи, зокрема, математичні олімпіади.

Поділитися сторінкою: