10.10.2016

Відбувся І Всеукраїнський форум, присвячений «Розумним закупівлям»

7 жовтня в бізнес-центрі IQ відбувся І Всеукраїнський форум «Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація», організований командою електронного торгового майданчика SmartTender.biz у партнерстві із UKRSIBBANK BNP PARIBAS. У рамках цього заходу було проведено панельну дискусію на тему «Фактори, що впливають на процес закупівель та роблять його цілісним. «Чорні дірки» в комплексному ланцюжку закупівель». Крім того, відбулися виступи спікерів, які ділилися своїм досвідом запровадження електронних закупівель.

Всього Форум відвідало близько 140 запрошених гостей – представників бізнесу та державного сектору. Захід відкрився панельною дискусією, участь у якій взяли: Дмитро Роменський, заступник Міністра інфраструктури України, Артур Херувімов, заступник генерального директора ДК «Укроборонпром», Сергій Іванов, директор департаменту матеріального забезпечення ПАТ «Миронівський Хлібопродукт», Юрій Арсеньєв, заступник генерального директора Ferrexpo «Полтавський ГЗК». Модератором дискусії став партнер з розвитку бізнесу компанії IT-Enterprise Олексій Щербатенко.

Під час дискусії, спікери поділились своїм досвідом роботи з системою електронних закупівель.

Дмитро Роменський, заступник Міністра інфраструктури, підкреслив важливість комплексного підходу до електронних закупівель: «Мінінфраструктури було першим, що впровадило систему ProZorrо. Ми отримали значні результати – навіть в умовах спротиву з боку деяких державних підприємств. Сьогодні ми розуміємо, що тендери – це один із етапів, а далі – не менш важливі питання фінансового планування, управління закупівлями. Система публічних електронних закупівель ProZorro — ще не весь процес закупівель, це лише інструмент, але не вся система».

За словами Артура Херувімова, заступника генерального директора ДК «Укроборонпром», система електронних закупівель допомагає значно заощаджувати державні кошти: «Застосувавши електронні закупівлі на «Укроборонпромі», ми почали з економії у 80%. Зараз цей відсоток становить 16-20, що є нормальною світовою практикою. Саме це дозволило нам не тільки ремонтувати, але й виготовляти нову техніку. Ця економія допомогла нам використовувати наші ресурси з максимальною ефективністю, і тепер більшість техніки, яку отримують українські військові, — нова».

Цю думку підтримав і директор департаменту матеріального забезпечення ПАТ «Миронівський Хлібопродукт» Сергій Іванов: «Електронний майданчик — це один із механізмів, що вирішує частину питань у процесі управління виробництвом, ми дивимося на питання забезпечення комплексно».

Юрій Арсеньєв, заступник генерального директора «Ferrexpo Полтавський ГЗК» розповів про власні рішення, які допомогли оптимізувати закупівлі для його підприємства: «Ми перейшли до прозорої акредитації контрагентів, до якої долучили профільних спеціалістів та експертів служби безпеки. Наступним кроком має стати об’єктивна рейтингова система постачальників, яка допоможе відсіяти якісних та надійних постачальників від підставних компаній, які зривають умови постачань».

Форум продовжився тематичними виступами й дискусіями запрошених гостей. Першим був виступ представника ПАТ «Укрзалізниця» Руслана Сека, який розповів про важливість планування і визначення технічних умов закупівель, що допоможе заощаджувати до 40% коштів ще до проведення тендерів.

Андрій Берлев, представник ПАТ «Миронівський Хлібопродукт» виступив із темою «Контроль закупівель на всіх етапах. Класифікація, планування, тендер, договір», в рамках якої представив реальні кейси з життя свого

Поділитися сторінкою: