18.07.2022

Відповідальний роботодавець сьогодні: відверта розмова з Наталею Галунко, HR-директоркою UKRSIBBANK BNP Paribas Group

Відповідальність — дієвий інструмент, який дозволяє менеджерам досягати високих результатів роботи навіть у складні воєнні часи. На цю тему Наталя Галунко, HR-директорка UKRSIBBANK BNP Paribas Group спілкувалася з виданням nv.ua.

Вже третій рік поспіль UKRSIBBANK BNP Paribas Group отримує сертифікацію Top Employers Institute як найкращий роботодавець в Україні та Європі. Це єдиний банк в Україні, що отримав сертифікацію найкращого роботодавця. Відзначимо, що цього року лише шість міжнародних компаній, які працюють в Україні, отримали статут Top Employer.

Відзнаку Top Employer 2022 також отримали й інші банки групи BNP Paribas, до складу якої входить UKRSIBBANK. Зокрема, це банки Групи у Бельгії, Франції, Італії, Люксембурзі, Польщі, Туреччині, Іспанії та Україні. Починаючи з 2014 року для BNP Paribas це вже дев’ята сертифікація Top Employer.

— Наталю, а що, з вашої точки зору, означає бути відповідальним роботодавцем у поточних умовах воєнного стану?

Наталя Галунко: Наразі у нас є дві рівноцінні та взаємозалежні цілі. Перша — це підтримка наших співробітників, які, як і всі українці, потерпають не тільки від прямої загрози життю, а й знаходяться у ціннісній кризі. Друга — підтримка життєздатності нашої організації, що є одним із системних банків України, ефективність роботи якого напряму впливає на обороноздатність країни.

— Які можливості захисту зміг надати банк своїм співробітникам та їхнім родинам?

Наталя Галунко: Від початку війни банк організував евакуацію співробітників із зон з підвищеною небезпекою. Ми перевезли на Західну Україну біля 500 наших співробітників та їхніх родин. Для тих, хто пересувався країною самостійно, було облаштовано тимчасові прихистки в будівлях банку у Полтаві, Рівному, Львові, Ужгороді, Чернівцях та Харкові. Лише за перші два місяці наші прихистки прийняли більше 800 людей. Водночас Група BNP Paribas організувала зустріч наших співробітників на кордонах Польщі, Румунії, Угорщини і Словенії та поселення у готелях строком на три місяці. Загалом понад 900 наших співробітників перебувають у 41 країні світу. Спеціальні координаційні групи надають підтримку нашим людям у Польщі, Франції, Австрії, Угорщині, Німеччині та інших країнах.

Всі наші колеги, які перетнули польський кордон, були розміщені разом з їх членами родин у готелях, орендованих Групою BNP Paribas, з можливістю залишитись на три місяці. Цей термін допоміг нашим співробітникам та їхнім родичам отримати дозвіл на тимчасовий прихисток у Польщі, почати вивчення польської мови, зорієнтуватися на ринку праці та на ринку нерухомості. Три місяці безкоштовного проживання у готелях Групи BNP Paribas у Польщі — це можливість визначитись у новій реальності, спланувати подальші дії та відчути здібність знову керувати своїм життям. Так, до Польщі виїхало біля 400 працівників, у кожного в середньому по три родича — усі вони здобули підтримку наших колег з BNP Paribas Polska.

Враховуючи невизначеність сьогодення та інвестуючи у незалежність наших співробітників, Група BNP Paribas надала багатьом переважні можливості працевлаштування у інші банки та установи BNP Paribas в багатьох європейських країнах. Наразі майже 40 співробітників отримали роботу у таких країнах, як Польща, Німеччина, Франція, Італія, Швейцарія, Австрія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди та Португалія. Для наших людей існують різні форми працевлаштування: постійний контракт, тимчасовий контракт, повна зайнятість, неповна зайнятість, аналог цивільно-правового контракту. Це надає можливість кожному обирати форму, яка найбільш відповідає його особистим планам.

— Як довго співробітники банку можуть використовувати такі можливості?

Наталя Галунко: Важливо підкреслити, що UKRSIBBANK гарантує повернення усім, хто обрав тимчасову форму працевлаштування. Ця гарантія критично важлива для людей, так як більша частина наших співробітників чекає нагоди повернутися на Батьківщину та продовжити роботу в нашому банку. Для тих, хто мусив залишити свої оселі, але не бажає залишати країну, банк орендував готелі у Львові та Трускавці. Протягом двох місяців 815 співробітників та їхніх родин мешкали у цих готелях безкоштовно.

— Чи надав банк співробітникам матеріальну підтримку та матеріальну допомогу у кризовій ситуації?

Наталя Галунко: Як тільки пролунали перші вибухи, і люди залишили свої домівки, банк почав виплату матеріальної допомоги. Перші транші надавалися усім співробітникам, які рушили у путь. Подальші транші були вже більш керованими та пов’язаними з об’єктивною оцінкою загрози і ступеню ризику. Місяцем раніше було проведено річний перегляд заробітної плати, виплачені річні та відстрочені бонуси. На цьому шляху ми мали і продовжуємо відчувати безцінну підтримку Групи BNP Paribas як на рівні керівників, які надавали дозвіл на виключне використання бюджетів, так на рівні організацій — так і цілих кампаній по підтримці наших співробітників за кордоном, проявів солідарності, волонтерської активності колег з інших країн, а це загалом 65 країн світу.

— Які в банку існують принципи такої допомоги?

Наталя Галунко: Наразі у нас існує структурована програма соціальної підтримки наших співробітників незалежно від того, в якій країні вони знаходяться та працюють. Кожна така ситуація унікальна і вимагає уваги та підтримки, й водночас ми маємо щоразу робити свідомий етичний вибір. Ось чому у розподіл компенсаційних виплат залучений відповідний комітет банку. У цій програмі вісім опцій, в тому числі: компенсація оренди житла, надбавка за роботу на території із підвищеним рівнем ризику, матеріальна допомога під час евакуації, матеріальна допомога у випадку загибелі родичів співробітника або співробітника.

— Наскільки важлива, з вашої точки зору, комунікація між співробітниками? Які канали/інструменти банк використовує зараз?

Наталя Галунко: Ми завжди активно спілкувалися з нашими співробітниками, а з початку війни робимо це постійно, майже в режимі реального часу. У нас існує декілька Telegram-каналів, через які менеджмент інформує співробітників щодо антикризових дій, фахівці по роботі із персоналом проводять опитування та вивчають зворотній зв’язок та суспільну думку колег. На додачу ми створили два Telegram-чати, в яких співробітники можуть задавати питання та отримати швидкі відповіді. Один чат присвячений бізнес-процесам, другий — питанням по роботі з персоналом.

Ми використовуємо каскадний підхід у комунікаціях. Спочатку робимо загально-банківську масову комунікацію через YouTube-трансляції, на яких вищий менеджмент анонсує антикризові дії та пояснює їхню природу. Потім ця інформація проводиться через низку вебінарів для різних цільових аудиторій, починаючи із керівників та продовжуючи окремими групами співробітників. Під кінець ми закріплюємо ключову інформацію у письмовому вигляді та розміщуємо в усіх доступних каналах комунікації. Обов’язковою умовою таких каскадних кампаній є оцінка їхньої ефективності, яку ми отримуємо через бліц-опитування наших співробітників. Усі ці дії є органічною частиною стратегії слухання (Listening strategy), що є основою HR-стратегії Групи BNP Paribas.

Реалізуючи стратегію слухання, на початку квітня ми провели пульс-опитування, в якому прийняли участь 77,5% наших співробітників. У підсумку Employee Net Promoter Score склав 78,54%, що є історичним максимумом для нашої організації.

— Чи надає банк психологічну підтримку своїм співробітникам?

Наталя Галунко: Всі ми, без винятку, перебуваємо зараз в екзистенціальній кризі. Вона визначається як стан тривоги, відчуття глибокого психологічного дискомфорту у питаннях про сенс існування. І, як будь-яка криза, вимагає від кожного з нас надзусиль щодо визначення свого місця у новій реальності. У перші дні війни Група ВNP Paribas відкрила гарячу лінію психологічної підтримки для наших співробітників. На підставі зворотного зв’язку від наших колег ми започаткували низку щотижневих публікацій від відомих вітчизняних психологів щодо відновлення ресурсного стану та методів протидії стресу. Щоп’ятниці мої колеги з Департаменту менеджменту персоналу проводять у форматі онлайн «Теплі зустрічі», де можна здобути нові навички, які допомагають жити в нових реаліях.

— Які можливості роботи наразі дає банк — чи винаймаєте нових працівників чи розвиваєте таланти?

Наталя Галунко: Зараз нашою головною метою є збереження нашого людського капіталу. Ми робимо акцент на внутрішню мобільність, намагаючись вже зараз підсилювати ті функції та ті процеси, які будуть максимально задіяні під час відновлення UKRSIBBANK та країни у цілому. Наприклад, ми продовжуємо перекваліфікацію наших співробітників у Школі бізнес-аналітиків, за запитом працівників відновлена програма «Школа Лідера». Опитування наших людей свідчать про підвищення попиту на навчання, це є ознакою того, що люди розуміють невідворотність змін, які чекають на нашу організацію під час періоду відновлення.

— Як змінюється ринок праці у банківській справі? Які спеціальності стають більш затребуваними та критичними?

Наталя Галунко: Я поділяю твердження про те, що будь-яка криза підсилює тренди. Банківська сфера не є виключенням. Переведення більшості сервісів у цифровий формат вимагає компетенцій в дистанційному обслуговуванні клієнтів, здібності підтримувати та розвивати відповідні інформаційні системи, забезпечувати належний рівень кібербезпеки, стандартів комплаєнсу, впровадження змін на рівні кросфункціональних команд та організації в цілому. Ось чому дистанційні консультанти, преміальні менеджери, які відповідають за розвиток відносин із клієнтами, мають бути затребувані вже сьогодні на фінансовому ринку праці.

Фахівці з розробки інформаційних систем, фахівці з підтримки ІТ-інфраструктури, фахівці з цифрового клієнтського досвіду, фахівці з впровадження змін, фахівці з гнучких систем управління — це невичерпний перелік data, digital та agile спеціальностей, які наразі потрібні кожному банку.

— Чи допомагає банк тим, хто став до лав ЗСУ та ТРО, чи бронює критичних колег від мобілізації?

Наталя Галунко: Ми є системним банком та зобов’язані працювати навіть в умовах військових дій та не можемо навіть тимчасово припинити діяльність на підконтрольних територіях. І нам важливо мати у строю співробітників, які в змозі забезпечити виконання робочих завдань на місцях, забезпечити виконання критичних процесів та підтримувати інфраструктуру банку в робочому стані. Наразі ми забезпечили наших критичних працівників пакетом документів, які вони надають на момент виклику до військомату, та на підставі яких можуть розраховувати на відтермінування призову. Водночас банк забезпечує наших мобілізованих співробітників бронежилетами та касками. На додачу наші співробітники започаткували благодійний збір грошей на потреби мобілізованих колег. В благодійній акції по збору пожертв «Підтримка українських воїнів: підтримай своїх!» вже взяли участь сотні наших працівників.

Інтерв’ю опубліковано 14 липня 2022 на сайті nv.ua.

Поділитися сторінкою: