08.08.2019

Як формуються депозитні ставки банків?

Ігор Левченко, начальник Департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Як формуються депозитні ставки банків?

Глобально на процентні ставки впливають два фактори — облікова ставка НБУ і необхідність банку в ресурсній базі.

Так, з початку року НБУ поступово знижує розмір облікової ставки, що слугує серйозним фактором для зниження процентних ставок по депозитам. Разом з тим, банки нарощують обсяги споживчого кредитування і мають великі плани на кредитування середнього та малого бізнесу, що в свою чергу вимагає залучення нових гривневих ресурсів і компенсує вектор зниження розміру процентних ставок.

Адже саме зниження депозитних ставок дає можливість надавати доступні кредити. Оскільки залучаючи кошти під високі відсотки, банк не може пропонувати дешеві кредити.

Розмір депозитної ставки — це фактично показник надійності банку, так як завищені відсотки за вкладами пропонують в першу чергу ті банки, які мають потребу в додатковій ліквідності. Великі банки, які дотримуються зваженої і консервативної політики, зберігають ставки на середньоринковому рівні.

Так, по ринку з початку року вартість гривневих процентних ставок знизилася як за короткостроковими депозитами, так і за довгостроковими. Процентні ставки по валютних депозитах істотно не змінилися з початку року, оскільки знаходяться на досить мінімальних значеннях.

Разом з тим, якщо НБУ збереже політику поступового зниження облікової ставки і контролюватиме рівень інфляції — це однозначно вплине на розмір процентних ставок в частині зниження.

Поділитися сторінкою: