11.12.2020

«Зелена компанія для працівників»

Програма «Зелена компанія для працівників» створена для прискорення зменшення прямого впливу BNP Paribas – головного акціонера UKRSIBBANK на навколишнє середовище, розширення прав і можливостей наших співробітників. Перрін Тайрет, відповідальна за Зелену компанію для співробітників, розповіла як програма працює та сприяє стійкому розвитку.

Навіщо створювати програму, присвячену безпосередньому впливу BNP Paribas на навколишнє середовище?

Амбіція BNP Paribas – бути лідером у галузі сталого фінансування. Отже, зобов’язання Групи повинні бути послідовними. З Green Company for Employees ми узгоджуємо свої дії як учасник банківського сектору та як роботодавець. Ми застосовуємо до себе ті самі принципи сталості, які проектуємо до зовнішніх зацікавлених сторін.

Програма Green Company for Employees є частиною напрямку Залучення – Engagement і діє у всіх країнах присутності Групи. А це 71 країна. Ми розпочали програму у 2018 році і за цей час маємо гарні відгуки і підтримку від співробітників. Це віддзеркалює обізнаність громади щодо відповідальності перед планетою.

Якими були перші кроки Зеленої компанії для працівників?

Спочатку ми визначили сфери прямого впливу BNP Paribas; їх можна підсумувати за трьома напрямками:

Мобільність – відрядження та щоденні маршрути між домами та офісами працівників;
Обслуговування приміщень: використання енергії, води, відходів та біорізноманіття, а також матеріали для наших офісів та буфетів;
Використання цифрових технологій – наше обладнання та способу використання.

Це надає низку можливостей. Вже минулого року ми залучили усіх наших співробітників до перших двох напрямків: ми відмовилися від використання одноразового пластику та сприяємо стійкій мобільності.

Тож які перші результати Зеленої компанії?

Ми відмовилися у всіх робочих приміщеннях, зокрема і буфетах та кафетеріях від одноразового пластику. Ми більше не замовляємо одноразову пластикову канцелярію. Ми змінили нашу рекламну продукцію.

Щодо стійкої мобільності, головним завданням є переконання людей у перевагах можливостей розділяти поїздки, щоб уникнути «одиноких водіїв». Ми маємо досвід car sharing. У Франції ми оновлює парк службових авто на електромобілі. Ми створюємо спеціальні пропозиції для працівників – купівля чи лізинг – для переходу на екологічний вид транспорту: знижки, спеціальні позики, субсидії.

Звісно, важко точно виміряти результати зменшення нашого прямого впливу на навколишнє середовище, але прогнозовані викиди парникових газів були значно менші. Мета щодо зменшення наших викидів на -25% на одного працівника до кінця року (порівняно з нашим контрольним 2012 роком) була перевиконана вже минулого року.

Участь працівників та ініціативи, що здійснюються різними структурами BNP Paribas, можуть приймати різні форми, засновані на місцевому контексті, але все одно є однакові зобов’язання всіх, що ми працюємо задля однієї мети, і це можна побачити скрізь.

Яким буде наступний виклик для Зеленої компанії для працівників?

Викиди парникових газів внаслідок цифрового використання в цілому постійно зростають, особливо в безпрецедентному контексті 2020 року, коли цифрові технології стали ще більшою частиною нашого повсякденного життя.

Оскільки діджиталізація є стратегічним пріоритетом для Групи, ми вирішуємо, як успішно керувати трансформацією з якомога меншим негативним впливом на навколишнє середовище. Протягом 2020 року ми координували декілька робочих груп для вирішення трьох основних питань: вимірювання екологічного сліду нашого цифрового використання; визначити сфери в межах нашого пошуку, які дозволять нам зменшити вплив; і нарешті, цифрова стійкість для всіх зацікавлених сторін. І останнє починається з працівників Групи.

Поділитися сторінкою: