29.10.2018

Жан-Лоран Бонафе про інновації, що прискорюють зростання

Інтерв’ю Жана-Лорана Бонафе директора та CEO BNP Paribas для видання Les Echos.

BNP Paribas на півшляху свого Плану бізнес-розвитку в

2016-2020 рр
. Чи досягнете ви цілей?

Ми дотримуємося наших прогнозів. План 2020 має три елементи: engagement — залучення, розвиток технологій та фінансовий результат. Залучення (engagement) означає інтеграцію у стратегію банку поняття «позитивного впливу» стосовно проблем суспільства: енергетична ефективність (альтернативна енергетика), рівні можливості для молоді, різноманітність, підтримка підприємців та локальних ініціатив, там де ми є присутніми. Ця взаємодія – позитивний внесок у суспільство.

Яке значення має розвиток цифрових технологій для Вашого бізнес-плану?

Ми вкладаємо в технології 3 мільярди євро в рамках Плану 2020 року. Мета — покращити «customer journey», щоб зробити нашу роботу як банку більш прогнозованою, ефективною та прозорою. Всі наші співробітники різних напрямків працюють над цією метою щодня на користь наших клієнтів, будь-то компанії, інвестори або окремі особи. Іноді ми отримуємо нові бізнес-моделі ззовні: Gambit або Nickel — дуже хороші приклади. Вони геніальні, креативні, створили концепцію та новий ринок. Це прискорює нашу трансформацію. Що стосується Nickel, то два роки тому у нього було 300 000 клієнтів. Цього літа у нього було один мільйон, а до 2020 року мета — досягти двох мільйонів. Ми також маємо намір розширити Nickel на міжнародному рівні.

Який ваш ІТ-бюджет?

Ми інвестуємо все більше і більше у технології, оскільки сьогодні «customer experience» суттєво залежить від цифрових технологій. За аналогією це схоже на вітрові електростанції, початкову вартість яких ніяк не можна порівняти з ядерною енергетикою. Завдяки дослідженню та важкій роботі приходить ефективність. За кілька років будуть досягнуті реальні промислові рішення з точки зору плавності, розподілу, спритності та правильного рівня безпеки. Індустрія в цілому працює таким чином. І в банківській справі, яка поступово стає галуззю технології, вона буде однаковою

Чи створили ви приватне «хмарне рішення»?

Так, ми є однією з кількох компаній, які зробили цей вибір. Громадські технології на зразок хмарних мають переваги будучи надзвичайно інноваційними, але не дозволяють забезпечувати необхідні рівні безпеки, особливо стосовно захисту даних.

Але все це зміниться з впровадженням Загального регламенту по захисту даних (англ. General Data Protection Regulation, GDPR) або його еквівалентами. Потрібно запровадити механізми, які забезпечують як сили, так і безпеку. Якщо ви є великою компанією, діяльність якої полягає в управлінні даними (які належать вашим клієнтам), і вас просять забезпечити рівень безпеки відповідно до GDPR, наприклад, ви не можете йти на компроміси.

Це дає вам перевагу в порівнянні з іншими банками?

Впроваджена нами стратегія дає нам певну перевагу в індустрії. Незалежно від галузі, технологічні успіхи вимагають масштабного впливу в певний час. Деякі компанії досягають цього, інші — ні. Пізніше вони або об’єднаються з іншими у своєму секторі, або розвинуться в середовищі, яке не забезпечує достатній рівень безпеки.

Більше інформації за посиланням.

Поділитися сторінкою: