28.04.2021

Жіноча справа: героїні, які змінюють банківську сферу в Україні

Чи не кожне дослідження з лідерства говорить про те, що в жінок-керівників є особливий потенціал: жіноче лідерство дозволяє компанії бути більш успішною, прибутковою та збалансованою. Попри це у списку Fortune 500 лише в 7% компаній керівниками є жінки, та в Україні – вже втричі більше, 28,9%.

Жінкам у бізнесі доводиться балансувати між жорсткими вимогами ринку, суспільства і своїми особистими інтересами. І їм це вдається. У цьому допомагають розвинені «мʼякі» навички та емоційний інтелект – якості, що особливо цінуються у нашому мінливому світі. Згідно з дослідженням, проведеним у 2020 році та опублікованим в Harvard Business Review, жінки виявляють більшу ініціативність, спрямовані на результат, прагнуть до самовдосконалення і допомагають команді розвиватися.

До того ж, вони були визнані особливо ефективними лідерами у COVID-кризовий час. Forbes разом із Mastercard поговорили про жіноче лідерство з девʼятьма героїнями з банківської сфери, серед яких Юлія Кадуліна, Заступниця голови правління, директорка з питань споживчого кредитування UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Юлія прийшла в банківську сферу з багатим досвідом за плечима – до цього вона присвятила шість років роботі у міжнародних компаніях Ericsson та UMC (сьогодні Vodafone). Тому нові проєкти у фінансовій галузі почала реалізовувати дуже стрімко.

В UKRSIBBANK BNP Paribas Group Юлія вже дев’ять років і за цей час встигла попрацювати над повною реорганізацією операційних процесів, переглядом бізнес-моделі споживчого кредитування, запуском роботизації процесів і низки продуктів у форматі Agile/Scrum-методології та іншими системними проєктами.

Своїм головним досягненням поза роботою називає гармонію та чесність із собою. На шляху до балансу в житті перейшла на свідоме споживання, відмовилася від вживання мʼяса й почала сортувати сміття.

«Найцікавіше і найцінніше з усього – це люди, що супроводжують нас у житті»

  • У роботі мій драйв – це люди, люди і ще раз люди. Ідеї, події, сервіси, продукти, процеси, складності, несподіванки, досягнення, драми та комедії – усе створюють люди.
  • Головне завдання лідера починається з бачення мети, що надихає, і вміння запалити нею команду. Важливо надати можливість кожному співробітнику розкрити та реалізувати свій потенціал і радіти розвитку.
  • Для мене конкуренція – це рушійна сила розвитку, адреналін для допитливості, джерело креативності, нові можливості та колаборації. Фінтех значно розширив це значення для фінансових установ.
  • Я ніколи не шкодую часу на запит про пораду, допомогу чи обговорення якоїсь ідеї.
  • Я тримаю баланс робочого і сімейного життя завдяки щирій зацікавленості в обох цих складових.
  • Мені допомагають перезавантажитися прості речі: 1 км в басейні, 10 хвилин шавасани, Юваль Ной Харарі, Майкл Шейбон, американське мистецтво ХХ сторіччя, конструктивізм в архітектурі та дизайн mid century.
  • Я б порадила собі у 20 років менше перейматись. Гіпервідповідальність – уже поза ефективністю.
  • За гроші неможливо купити гумор, легкість, цікавість, щирість, енергію, драйв. Усе це безплатно, безлімітно і постійно нам доступно у нас самих.
  • Різниця між мною на роботі та вдома в тому, що вдома я більше мовчу і намагаюсь геть усе не планувати й не контролювати.

Матеріал опубліковано 26 квітня у Forbes.

Поділитися сторінкою: