19.11.2014

Зміни у законодавстві: електронний документообіг

Шановні клієнти — платники податку на додану вартість!

Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено ряд змін до Розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України (ПКУ), що наберуть чинності з 01.01.2015 року.

Згідно з внесеними змінами з 01.01.2015 р. усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) в електронному вигляді (відповідні зміни внесено до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Відповідно до змін, внесених до ст. 201 ПКУ, з 01.01.2015 р. скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі, з дотримуванням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати в ЄРПН.

Відсутність податкової накладної, складеної в електронній формі, та відсутність факту реєстрації продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Для своєчасного коректного оформлення та реєстрації податкових накладних, виданих Вам банківською установою, в ЄРПН, по операціях, які є об’єктом оподаткування ПДВ, просимо Вас до 01.01.2015 р. надати копії Ваших Свідоцтв платників податку на додану вартість будь-яким зручним для Вас способом:

Поділитися сторінкою: