День народження УкрСиббанку: 25 років позитивних змін


17.06.2015Цього року 18 червня УкрСиббанк відзначає свій 25-й День народження. За цей час наша країна пройшла велетенський шлях розбудови незалежної держави зі справжнім європейським потенціалом. І весь цей час ми були активними учасниками змін, підтримуючи українську економіку, привносячи справжній міжнародний досвід, та демонструючи на власному прикладі, як досягти позитивних змін.


Від дюжини до 2,5 мільйонів клієнтів. Від офісу в обласному центрі до членства у групі, присутній у 75 країнах по всьому світі. Від амбіційного регіонального банку до національного лідера з найвищим рейтингом надійності материнської групи з-поміж усіх присутніх в Україні банків.


Сьогодні ми згадуємо весь шлях позитивних змін УкрСиббанку, в якому ми виділили 25 основних віх:

1990  

Реєстрація комерційного інноваціонного банку «Харьковинкомбанк» у держреєстрі СРСР

     
1991  

Банк стає акціонерним та реєструється у Національному банку України.

   
1992  

 

Вступ до українсько-сибірської корпорації «УкрСибинкор» та подальше перейменування на УкрСиббанк. Стратегічна співпраця з сибірською компанією припинилася вже за кілька років.

 

   
 

 

Того ж року сталася ще одна важлива подія: перший іноземний кореспондентський рахунок було відкрито у банку «Скальбер Дюпон» з міста Лілль, Франція. Саме так, співпраця УкрСиббанку з французами сягає коріннями ще у 1992 рік!

1994  

Випущено перший чек American Express. Вступ до Асоціації українських банків.

     
1995  

Початок співпраці зі SWIFT. До команди УкрСибанку приєднався Олександр Ярославський.

     
1996  

Збільшення уставного капіталу до 90 млн грн. Відкриття відділень у Черкасах, Житомирі, Сєверодонецьку.

     
1997  

Поява першого відділення банку у столиці.

   

1999  

Відкриття філіалів у Полтаві, Одесі, Севастополі, Кривому Розі. Банк нагороджений «Золотою медаллю» Асоціації сприяння промисловості (Франція).

     
2000  

УкрСиббанк відкриває двері у Дніпропетровську, Миколаєві, Донецьку, Маріуполі.

     
2001  

Активи банку вперше перетнули позначку в 1 млрд гривень. Перше відділення з’являється у Львові.

     
2002  

УкрСиббанк проводить масштабне розміщення корпоративних облігацій на 100 млн гривень. Відкриваються відділення у Запоріжжі, Вінниці, Кіровограді, Рівному, Сумах та Херсоні.

     
2003  

Банк впевнено входить до топ-десятки на українському ринку та визнається «Кращим інвестиційним банком України». Головний офіс переїжджає до столиці на Андріївську 2/12, де і знаходиться сьогодні.

 

   
2006  

У квітні стратегічним інвестором УкрСиббанку – третього найбільшого банку в Україні на той час – з часткою 51% стала одна з найбільших у світі фінансових груп — BNP Parіbas.

   

Інтеграція до групи BNP Parіbas відкрила УкрСиббанку нові можливості: причетність до світового бренду, використання прогресивного світового досвіду, перехід на нові стандарти менеджменту.

 

   
   

Перший візит французьких колег до України

     
2007  

 

УкрСиббанк з першим мільйоном клієнтів та понад 1000 відділень по всій країні визнається кращим українським банком за результатами минулого року за версією Euromoney, Global Finance, The Banker.

 

   
2008  

Незважаючи на початок світової фінансової кризи та перші кроки зі зменшення мережі, кількість клієнтів фізичних осіб сягає 1,5 мільйони.

   

УкрСиббанк стає «Банком року», а депозит «laquo;Активні гроші» – «Кращим банківським продуктом» за версією MasterCard.

 

   
2009  

Частку BNP Parіbas було збільшено до 81,42%. Ще за рік частка французького фінансового гіганта сягнула 99,99%, що зробило банк на 100% міжнародним.

 

   
     
    За результатами 2009 року УкрСиббанк – кращий іноземний банк в Україні за версією EMEA Finance та Global Finance. 
     
    У квітні УкрСиббанк запускає власний інтернет-банкінг Star24, який одномоментно стає одним з найбільш прогресивних та якісних на українському ринку.
   

 

Вже за два роки він отримує визнання як «Кращий інтернет-банкінг в Україні 2011», а сьогодні нараховує 130 000 користувачів. Мобільний банкінг StarMobile побачив світ у листопаді 2012 року і був завантажений та встановлений понад 20 000 разів.

     
   
2010  

 

У вересні УкрСиббанк очолює Філіп Жоаньє, супердосвідчений французький спеціаліст з досвідом роботи у групі BNP Paribas на 5 континентах.

 

   
     
2011  

У серпні завершилася процедура придбання 15% акцій УкрСиббанку Європейським банком реконструкції та розвитку. За рік кількість клієнтів зросла на 11% і перетнула позначку у 2 млн.

     
2014  

У 2014-2015 роках на фоні економічно-політичних негараздів та ситуації на Сході нашої країни банк вжив додаткових заходів для підтримки наших співробітників та їх родин.

   

В першу чергу, була організована евакуація співробітників та членів їхніх родин з зони АТО. Співробітникам, робота яких була припинена з міркувань безпеки більш ніж на 10 днів, була надана фінансова допомога. При релокації співробітників на тимчасові посади в інших регіонах України, Банк відшкодував оплату аренди квартир для працівників. Мобілізованим співробітникам були надані засоби безпеки (бронежилети та шоломи).

 

 
   
2015  

12 лютого 2015 року під час урочистої церемонії в Лондоні УкрСиббанк BNP Paribas Group четвертий рік поспіль названо лауреатом звання «Кращий сервіс Private Banking» в Україні за версією авторитетного міжнародного ділового видання Euromoney.

   

 

УкрСиббанк Private Banking другий рік поспіль став тріумфатором рейтингу Private Banking Awards від провідних британських журналів The Banker і PWM, що входять до групи Financial Times. За результатами успішної минулорічної роботи банку авторитетне журі присудило йому звання «Best Private Bank in Ukraine 2014».

 

   
     
   

Проект з допомоги дітям із синдромом Дауна «Срібна монетка» вперше за 6 років зібрав рекордні 320 000 грн. За всі роки в рамках проекту зібрано вже понад 1,375 млн грн на потреби «сонячних дітей».

   

 

   
 

У той же час банк відмовляється від новорічних та інших корпоративних святкувань та передає всі гроші на потреби дітей хворих на ДЦП.

 

 
   
 

Спільний проект УкрСиббанку та Міжнародної благодійної фундації «Лікар.інфонд» під назвою «Розумна благодійність».

 

 

За сім років проекту банк побудував близько двох десятків спортивно-ігрових комплексів для дитячих будинків у різних регіонах України, а також допоміг дітям з церебральним паралічем отримати кваліфіковану допомогу та шанс повноцінно рухатись.

 

 
   
   

Навесні 2015-го нових масштабів набуває програма розвитку фінансової грамотності для дітей: Школа юного банкіра, що існує в УкрСиббанку з 2006 року, нараховує вже близько 8700 випускників.

 

   
   
   

1 квітня банк очолив Філіп Дюмель, який особисто виявив бажання стати у керма українського банку попри всі труднощі, з якими зіткнулася Україна, її економіка та банківська система.

 

   
   
 

Повна підтримка однієї з найбільш могутніх банківських груп світу за часів глобальної економічної турбулентності стала запорукою стабільності для УкрСиббанку. Ця підтримка і довгострокова стратегія розвитку і сьогодні гарантує чи не найбільшу стабільність на українському ринку вже для 2,5 млн клієнтів.