«БМС Консалтинг» удосконалює систему управління IT сервісами в «УкрСиббанку»


08.07.2009

Компанія «БМС Консалтинг» (Київ, Україна) завершує етап побудови процесів управління IT в «УкрСиббанку». Партнером проекту виступила компанія «ІТ Експерт» (Москва, Росія).

Динаміка розвитку «УкрСиббанку» вимагає надійної підтримки з боку інформаційних технологій та високу якість надання IT-сервісів. Проект складався з проектування та постановки процесів управління, розробки структури конфігураційної бази даних, впровадження системи автоматизації процесів.

Реалізація проекту почалася в 2008 році. На першому етапі була розроблена програма впровадження процесів управління IT-діяльністю. «БМС Консалтинг» виконав роботи по постановці процесу управління заявками користувачів та інцидентами, а також провів низку робіт щодо впровадженню засобів автоматизації IT-сервісів на базі рішення HP Servicedesk 4.5.

На наступних етапах проекту, який виконували консультанти компаній «БМС Консалтинг» та «ІТ Експерт», були реалізовані процеси управління конфігураціями та змінами, а також процес управління проблемами. Консультанти брали безпосередню участь у процесі запуску системи, контролюючи коректність роботи процесів і допомагаючи менеджерам керувати процесами на початковому етапі.

В результаті «УкрСиббанк» отримав не лише документацію та систему автоматизації, але й вивчену команду фахівців і менеджерів, готових до роботи, управління і подальшого розвитку процесів.

На момент завершення проекту в базі даних (Configuration Management Database) знаходилося майже 400 конфігураційних одиниць, що включають устаткування центрів обробки даних, мережі зберігання і передачі даних, IT-системи та їх компоненти (частково), а також ряд інших об'єктів.«Реалізація проекту постановки процесів ITSM привела до реальних практичних результатів. Впровадження системи автоматизації дозволило не лише вести облік звернень користувачів або інцидентів, але й створити єдиний простір взаємодії підрозділів. Використання CMDB не лише як бази для обліку КЕ, а у сукупності з процесом управління змінами дозволило побудувати низку процедур обслуговування IT інфраструктури. Разом з формалізованими процесами, системою автоматизації прийшла не лише нова термінологія, але й з'явилися ознаки формування процесного мислення в IT. У ході проекту закладений фундамент для подальшого вдосконалення процесів (і, відповідно, IT в цілому), а також створена база для побудови інших не менш важливих процесів, зокрема SLM», - підкреслив Віталій Шестопал, начальник Департаменту якості інформаційних сервісів УкрСиббанк BNP Paribas Group.


Для довідки:

Компанія «БМС Консалтинг» — займає провідні позиції на ринку інформаційних технологій України в області системної інтеграції. Компанія розробляє і реалізує комплексні проекти побудови цілісних інформаційних систем.

Компанія «ІТ Експерт» - одна з ведучих російських консалтингових компаній, що спеціалізується на наданні послуг консалтингу, навчання, аудиту і управління в області ІТ.

Менеджер по роботі з партнерами та пресой "БМС Консалтинг" Тетяна Рибак

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 24 грудня 2001 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.11.2009 р.: чисті активи – 47,7 млрд. грн., капітал – 7,2 млрд. грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 39,4 млрд. грн., кошти корпоративних клієнтів – 6,5 млрд. грн., кошти фізичних осіб – 9,2 млрд. грн. На сьогоднішній день регіональна мережа нараховує біля 800 відділень по всій території України. 81,42% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group.

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) – один з 6 найбільших банків у світі згідно даних міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s*. Група, представлена у 85 країнах, є європейським лідером на міжнародному ринку фінансових послуг. Кількість співробітників перевищує 205 000 чоловік, включно 162 200 у Європі. BNP Paribas посідає провідні позиції у трьох сегментах: Роздрібний, Інвестиційний та Корпоративний бізнес. Внутрішніми ринками групи є Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. BNP Paribas посідає істотні позиції в США, а також найсильніші позиції в Азії та на ринках, які розвиваються.
* в межах своєї категорії


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Ганна Глінко Anna.Glinko@ukrsibbank.com
Тимофій Мезенцев Timofey.Mezentsev@ukrsibbank.com