BNP Paribas виділяє 15 млрд євро на фінансування розвитку джерел відновлюваної енергії та посилює політику зниження викидів CO2


02.12.2015
BNP Paribas робить ще один крок до «зеленої» економіки. Група збільшить фінансування відновлюваних джерел енергії більш ніж вдвічі: з 6,9 млрд євро у 2014 році до 15 млрд євро в 2020 р., – а також посилить внутрішню політику зниження викидів вуглецю.

 

Збільшуючи фінансування відновлюваних джерел енергії більш ніж удвічі, BNP Paribas демонструє стурбованість даною проблемою. В той же час Група продовжує розповсюджувати «Зелені облігації» на ринку інституційних інвесторів, де до 2018 року BNP Paribas прагне завоювати провідне місце серед трьох кращих гравців усього світу в межах емісії облігацій в євро.

 

«Наше рішення збільшити фінансування сектора відновлюваної енергії більш ніж удвічі і посилити процедури зниження викидів CO2 – це екологічна і економічна необхідність, – підкреслив Жан-Лоран Бонафе, голова правління BNP Paribas. – Підраховано, що аби обмежити підвищення середньої глобальної температури до 2°С, потрібно використовувати лише третина запасів викопних видів палива. Ряд джерел електроенергії, які наразі фінансує група BNP Paribas, на 23% складається з поновлюваних джерел (гідроенергетика, фотогальванічна енергетика і вітроенергетика) і ще на 23% – з енергії вугільних електростанцій. Такий ряд джерел електроенергії є більш просунутим, ніж глобальний середній рівень, що складається, за даними Міжнародного енергетичного агентства, на 21% з відновлюваних джерел енергії та на 40% з вугільних».

 

Наразі BNP Paribas продовжує вдосконалювати політику зниження викидів вуглецю, тож припиняє фінансувати діяльність вугледобувних компаній, які не розробили стратегію диверсифікації енергоресурсів.

 

Крім того, BNP Paribas вирішила підтримувати поступовий перехід до менш вуглецевомісткої економіки в Азії та країнах Африки південніше Сахари. Банк визнає, що кліматичні стратегії в окремих країнах можуть відрізнятися в залежності від їх економічного розвитку, враховуючи, що близько 1,3 мільярда осіб по всьому світу дотепер не мають доступу до електрики.

 

Таким чином BNP Paribas вводить у дію диференційовану стратегію фінансування вугільних електростанцій:

1) у країнах з високим рівнем доходу – припинити фінансування вугільних електростанцій;

2) в інших країнах BNP Paribas розгляне можливість фінансування таких проектів на основі наступних критеріїв:

- країна місцезнаходження бере на себе зобов'язання щодо обмеження викидів парникових газів (ПГ) у межах COP21;

 - проведення належного опитування населення, яке може потенційно постраждати від реалізації проекту; забезпечення компенсації за необхідності; запровадження механізму подання скарг для населення;

 - електростанція повинна бути розроблена таким чином, щоб максимально зменшити викиди парникових газів.

 

Крім того, Група фінансуватиме лише ті енергокомпанії, що впровадили офіційну стратегію диверсифікації зі зменшення частки вугілля в процесі генерації електроенергії.

 

BNP Paribas також включить «кліматичний» компонент до методології оцінки компаній і проектів, що фінансуються банком. Це означає, що в майбутньому Група поступово інтегруватиме використання внутрішніх цін на вуглецеві квоти у фінансових рішеннях, аби відобразити зміни, викликані переходом до стійких джерел енергії, і брати до уваги пов'язані з цим ризики.

 

Нарешті, враховуючи, що енергоефективність відіграє важливу роль у скороченні викидів парникових газів, BNP Paribas значно активізує ініціативи в цій галузі. Група сприятиме подальшому розширенню пропозицій, які вже доступні для індивідуальних клієнтів, з метою підвищення енергоефективності в домашніх умовах, в рамках кредитування та надання партнерами спеціалізованих послуг з постачання та встановлення обладнання. BNP Paribas також має намір збільшити свою підтримку компаній, які присвячують значну частину своєї діяльності пошуку рішень щодо зниження споживання енергії.

 

«Надаючи підтримку компаніям і країнам, схильним до переходу до раціонального використання енергоресурсів, ми маємо намір виправдати роль відповідального банку. Це завдання, в якому технологічні інновації стануть двигуном прогресу. З цієї причини ми взяли на себе зобов'язання до 2020 року інвестувати 100 млн євро у стартапи з розробки рішень у таких областях, як зберігання енергії та інтелектуальні енергосистеми», – сказав Жан-Лоран Бонафе.

 

 

 
Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com / www.my.ukrsibbank.com) зареєстроване 18 червня 1990 року, має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 30.09.2015 року:

чисті активи – 38,084 млрд грн,

капітал – 1,869 млрд грн,

кредитно-інвестиційний портфель – 24,512 млрд грн,

кошти клієнтів - юридичних осіб – 17,471 млрд грн,

кошти клієнтів - фізичних осіб – 9,903 млрд грн.

Банк обслуговує понад 2,3 млн клієнтів. Регіональна мережа нараховує понад 400 відділень по всій Україні, банкоматна мережа – понад 1100 АТМ.

Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій – ЄБРР.

Група BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня у 75 країнах світу, нараховує близько 187 500 співробітників і обслуговує 27 мільйонів клієнтів і 1 мільйон підприємців у 6800 відділеннях. Будучи провідною групою в Єврозоні з консолідованим капіталом у 87,6 млрд євро, BNP Paribas посідає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг BNP Paribas має 4 внутрішніх ринки: Франція, Італія, Бельгія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес-модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччині, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також посідає провідні позиції в Європі, має міцний стан на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії. BNP Paribas – банківський бренд №1 в Європі за версією Brand Finance Banking у 2014 році.

 

Прес-служба АТ «УкрСиббанк»:

Євгенія Тичинська +38 (044) 201 22 71 yevheniia.tychynska@ukrsibbank.com