ЄБРР та «УкрСиббанк» оголошують про початок стратегічного партнерства в Україні для зміцнення структури капіталу «УкрСиббанку»


20.12.2010

Група BNP Paribas запропонувала Європейському банку реконструкції та розвитку встановити партнерство з «УкрСиббанком» у контексті нещодавно здійсненого BNP Paribas збільшення капіталу українського дочірнього банку на 382 млн. дол. США. Згідно з досягнутою стратегічною угодою між сторонами ЄБРР надасть пакет фінансування на суму приблизно 220 млн. дол. США.

Пакет фінансування ЄБРР включає у себе 10-річний субординований кредит у розмірі 140 млн. дол. США для «УкрСиббанку», який є одним з найбільших приватних банків у країні, а також придбання 15% акцій «УкрСиббанку» на суму 82 млн. дол. США. Придбання акцій ухвалене Радою директорів ЄБРР і відбудеться у першому кварталі 2011 р. після оформлення всіх необхідних юридичних документів та отримання дозволів регулюючих органів.

Це збільшення капіталу та партнерство демонструють впевненість BNP Paribas та ЄБРР у потенціалі української економіки та спроможності «УкрСиббанку» розвивати свою діяльність на цьому ринку.

ЄБРР вперше інвестує кошти в акції великого українського банку з різноманітною клієнтською базою. Ця трансакція збільшить внесок ЄБРР у відновлення банківського сектору, який з початку фінансової кризи перевищив 1 млрд. дол. США у формі акціонерного та боргового фінансування.

«Завдяки цьому збільшенню капіталу та партнерству з ЄБРР «УкрСиббанк» продовжить консолідацію своєї провідної позиції на ринку. Наш банк зможе краще обслуговувати 1,9 мільйона своїх клієнтів та робити свій позитивний внесок в економіку України», - зазначив Голова Спостережної ради «УкрСиббанку» Жан-Франсуа Варле.

«Ця транзакція є дуже своєчасною. Економіка України відновлюється після кризи та дуже потребує твердої основи у вигляді банківського сектору, що функціонує. Ми з радістю станемо для «УкрСиббанку» потужним та надійним партнером, який зможе запропонувати свій конкретний досвід та підтримку у майбутньому», - сказав Управляючий директор ЄБРР з роботи з фінансовими установами Нік Тессімен.

Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 грудня 2010 р. він узяв на себе зобов’язання щодо надання понад 5,7 млрд. євро в рамках 208 проектів.
Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com)– зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.11.2010 р.: чисті активи - 44,00 млрд грн., капітал - 4,72 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 33,17 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 8,18 млрд грн., кошти фізичних осіб - 12,27 млрд грн. Регіональна мережа нараховує біля 750 відділень по всій території України. Понад 99,99% акцій «УкрСиббанку» належить BNP Paribas Group. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ "АФ "Саус Стар".

ЄБРР, власниками якого є 61 країна та дві міждержавні установи, підтримує розвиток ринкової економіки та демократії в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. Відвідайте веб-сайт ЄБРР за адресою: www.ebrd.com