Діти з синдромом Дауна в Україну отримали можливість навчитися читати і говорити завдяки всеукраїнській акції «Срібна монета»


05.10.2011

Українські малюки з синдромом Дауна починають навчання читанню й мовленню за унікальними для України програмам «Дивись і вчись. Мова та читання». Розробник і автор програми, професор Сью Баклі провела в Києві семінар, на якому навчила батьків і вчителів користування навчальним посібником.

 

Друк таких підручників й сам семінар «Ефективні методи навчання мови і письма дітей з синдромом Дауна, включаючи використання програми «Дивись і вчись, Мова та читання» були організовані ВБО «Даун Синдром».

 

«Ми самі вчили сина читанню. Це було довго і важко, і я як ніхто інший знаю, що таке навчити дитину читати і говорити. Саме завдяки цим посібниками у наших дітей з'явився шанс повноцінно жити. Тому що навички читання - це фундамент, який ми закладаємо вже зараз, - зазначив Президент ВБО «Даун Синдром» і тато 7-річного Іллюші, Сергій Кур'янов.

 

Участь у семінарі взяли понад 200 фахівців і батьків з усіх куточків України. В ході конференції, педагоги та батьки дітей з синдромом Дауна отримали довгоочікувані посібники та оволоділи навичками користування ними, щоб навчити своїх дітей мові та читанню.

 

«Дана програма необхідна для розвитку дітей з синдромом Дауна і допоможе дитині швидше інтегруватися в суспільство. У Великобританії завдяки цим посібників майже кожна дитина з синдромом Дауна йде у звичайну загальноосвітню школу», - зазначила директор науково-дослідних програм Міжнародного Фонду сприяння освіті людей із синдромом Дауна (Великобританія), британський професор Сью Баклі.

 

Друк таких підручників став можливий в результаті спільного проекту Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Даун Синдром» та УкрСиббанку BNP Paribas Group «Срібна монета», в ході якого в 540 відділеннях банку були розміщені бокси, куди люди могли покласти свої пожертвування. За 2 місяці по копієчці зібрана необхідна сума для підготовки, друку та розповсюдження освітніх програм з розвитку мовлення і навчання читання дітей з синдромом Дауна.

 

«Разом, ми в силах подати цим сонячним діткам руку допомоги, і результати проекту тому доказ. Дуже приємно, що другий етап проекту став таким успішним, і спільними зусиллями нам вдалося зібрати суму, яка допомогла надрукувати навчальні програми. Крім того, завдяки цій акції більше людей дізналося про проблеми дітей з синдромом Дауна. Нехай накопичені кошти стануть маленьким внеском в розвиток цих діток», - сказав Заступник Голови Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Франсуа Бенароя.
Для довідки:

За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей з синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків.
Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей в пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а в 2009 році 253 дитини з синдромом Дауна). Медики і педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями.

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована в 2003 році батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям у сфері освіти, медицини, їх соціальна адаптація і реалізація права на повноцінне життя.
Наразі ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України. 2 листопада 2010 відкрито Центр раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна, послугами якого вже користуються більше 280-ти сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей є безкоштовними.
ВБО «Даун Синдром» постійний і повноважний член Європейської Асоціації Даун Синдром (EDSA), що об'єднує 43 недержавних організації, що підтримують і представляють інтереси людей з синдромом Дауна в 30 країнах світу.

За довідковою інформацією звртайтесь:
Римар Аліни (пресс-секретарь ВБО «Даун Синдром») (044) 540-96-09, rimar@downsyndrome.org.ua;
Наталії Красненкової 067 465 54 26, krasnenkova@downsyndrome.org.ua

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com/www.my.ukrsibbank.com)– зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.09.2011 р.: чисті активи - 42,78 млрд грн., капітал - 3,48 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 27,37 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 11,59 млрд грн., кошти фізичних осіб - 11,92 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 700 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1600 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ "АФ "Саус Стар".

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) – один з шести найсильніших банків світу*. Група представлена в більш ніж 80 країнах, число її співробітників перевищує 200 000 людей, в тому числі 160 000 у Європі. Банк посідає провідні позиції у трьох основних напрямках своєї діяльності: Роздрібний бізнес, Інвестиційні рішення, Корпоративний та Інвестиційний бізнес. Внутрішніми роздрібними ринками Групи є Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. На даний момент BNP Paribas розгортає інтегровану модель в регіоні Європи і Середземномор'я, а також має розвинену мережу в США. BNP Paribas Personal Finance є лідером у сфері споживчого кредитування на території Європи. За напрямками Інвестиційного бізнесу та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі і має сильні динамічні представництва в Азії.
*Рейтинг «АА» за версією рейтингового агентства «Standard & Poor's» - 3-є місце з 22.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com