Фінансові результати УкрСиббанку за 2012 рік


30.04.2013

Завдяки оптимізації бізнес-діяльності, а також впровадженню заходів з контролю витрат, прибуток УкрСиббанку в 2012 році склав 20 млн грн.

 

«Завдання УкрСиббанку в 2012 році полягало у підвищенні ефективності діяльності в складних економічних умовах. Ми продовжили роботу над реструктуризацією балансу, на якому до цих пір позначається вплив наслідків кризи 2008-2009 рр.. Завдяки незмінній підтримці акціонерів УкрСиббанк продовжив скорочення частки проблемних кредитів, активізував кредитування як корпоративного, так і роздрібного сегментів, а також, незважаючи на непросту ринкову ситуацію, зберіг обсяги депозитів клієнтів», - прокоментував Голова Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Філіп Жоаньє.

 

У 2012 році вперше після кризи зросли обсяги корпоративного кредитування. При цьому банк концентрував свою увагу на провідних міжнародних компаніях, представлених в Україні, а також експортних корпораціях. Одночасно банк продовжив розвивати роздрібне кредитування і запустив нові продукти, адаптовані до ринкових умов, що склалися після кризи. Більшість кредитів видавалися в гривні, а існуючі якісні роздрібні кредити в іноземній валюті поступово погашалися позичальниками.

 

УкрСиббанку вдалося змінити структуру валюти своїх роздрібних депозитів, зберігши при цьому загальний об'єм на сталому рівні: обсяги депозитів у гривні зросли на 15%. Також банк підвищив якість обслуговування роздрібних клієнтів завдяки впровадженню нових пакетних продуктів, інтернет-банкінгу та розвитку каналів продажів.

 

На кінець 2012 року загальний обсяг активів склав 25 млрд грн. (на 6 млрд грн. менше, ніж у 2011 році). Зниження активів спричинене скороченням кількості безнадійних кредитів: частка таких кредитів знизилася з 16% до 10% протягом 2012 року. УкрСиббанку вдалося забезпечити контроль ризиків, тоді як витрати на резервування склали 38 млн грн.

 

Акціонери УкрСиббанку позитивно оцінюють подальший розвиток банку. Завдяки активній підтримці акціонерів банк продовжить розвиватися згідно затвердженої стратегії.

 

Філіп Жоаньє підкреслив наступні пріоритети УкрСиббанку на 2013 рік: «Підвищення обсягів клієнтських депозитів у гривні залишається одним з основних пріоритетів на 2013 рік як у корпоративному, так і роздрібному сегментах. Корпоративне кредитування повинно активізуватися, при цьому ми віддаємо пріоритет сільськогосподарському сектору,  а також міжнародним та провідним українським компаніям. Окрім цього ми продовжимо розвивати короткострокове кредитування індивідуальних клієнтів із забезпеченням контролю ризиків. Частка безнадійних кредитів у загальних обсягах ризикових активів повинна залишатися на рівні нижче 10%. Підвищення ефективності за рахунок зростання доходів і скорочення витрат залишається нашим пріоритетом на 2013 рік».

 

Слід зазначити, що позитивна динаміка фінансових результатів продовжується і в 2013 році: за результатами першого кварталу поточного року чистий прибуток УкрСиббанку склав 6 млн грн.

 

 

Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.04.2013 р.: чисті активи - 25,87 млрд грн., капітал - 2,63 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 17,08 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 10,41 млрд грн., кошти фізичних осіб - 10,54 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 650 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1600 АТМ – третя за розміром в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в майже 80 країнах світу і нараховує біля 190 000 співробітників, 145 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com