FITCH підвищило рейтинг УкрСиббанку з «В-» до «В». Прогноз рейтингу-Стабільний.


12.07.2010
6 липня 2010 міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента («РДЕ») восьми українських банків з рівня «B-» до «B». Прогноз по довгострокових РДЕ - «Стабільний». Дана рейтингова дія слідує за підвищенням довгострокових РДЕ України в іноземній і національній валюті з рівня «B-» до «B» зі «Стабільним» прогнозом.

Підвищення рейтингів УкрСиббанку, Укрсоцбанку, банку Форум, ПроКредит Банку (Україна), Правекс-Банку і ВТБ Банку (Україна) слідує за підвищенням кредитної стелі України з рівня «B-»до «B». Кредитний рейтинг України відображає трансферний ризик і ризик конвертації і стримує довгострокові РДЕ банків в іноземній валюті, оскільки обмежує ступінь, в якому підтримка з боку мажоритарних іноземних акціонерів цих банків може враховуватися в їх рейтингах. Довгострокові РДЕ цих банків у національній валюті на рівні «B+» також беруть до уваги кредитні ризики України.

Fitch в найближчому майбутньому проведе додатковий аналіз індивідуальних рейтингів перелічених вище банків, а також розгляне рейтинги не зазначених в цьому повідомленні банків, що мають українських власників.

«Підвищення рейтингу в черговий раз підтверджує надійність і стабільність УкрСиббанку. Це найкраще свідчення того, що банк, як частина міжнародної фінансової групи BNP Paribas, може протистояти кризі та посилювати конкурентні позиції. Банк повністю виконує свої зобов'язання перед клієнтами, партнерами, зовнішніми і внутрішніми кредиторами, - розповідає директор служби міжнародної банківської діяльності УкрСиббанку BNP Paribas Group Вадим Миронюк. - Надалі ми орієнтовані на утримання лідерських позицій на ринку банківських послуг в Україні і збереження бездоганної репутації УкрСиббанку».Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com)– зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.06.2010 р.: чисті активи - 45,1 млрд. грн., капітал - 5,58 млрд. грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 35,7 млрд. грн., кошти корпоративних клієнтів - 8,02 млрд. грн., кошти фізичних осіб - 11,96 млрд. грн. Сьогодні регіональна мережа нараховує більше 700 відділень по всій території України. 81,42% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group. Аудитори Банку — міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «Українська аудиторська служба». Генеральним страховиком УкрСиббанку є ЗАТ СК АХА Україна.

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) – один з шести найсильніших банків світу* і найбільший банк в єврозоні за обсягами депозитів. Група представлена в більш ніж 80 країнах, число її співробітників перевищує 200 000 чоловік, включаючи 160 000 у Європі, що дає BNP Paribas право на звання європейського лідера на міжнародному ринку фінансових послуг. Банк займає провідні позиції у трьох основних напрямках своєї діяльності: Роздрібний бізнес, Інвестиційні рішення, Корпоративний та інвестиційний бізнес. Внутрішніми роздрібними ринками Групи є Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. На даний момент BNP Paribas розгортає інтегровану модель в регіоні Європи і Середземномор'я, а також має розвинену мережу в США. BNP Paribas Personal Finance є лідером у сфері споживчого кредитування на території Європи. За напрямками Інвестиційного бізнесу та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі і має сильні динамічні представництва в Азії.
*Рейтинг «АА» за версією рейтингового агентства «Standard & Poor's» - 3-е місце з 22.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Анастасія Сергієнко Anastasiia.Sergiienko@ukrsibbank.com