Говорити і читати дітей із синдромом Дауна навчать українці! Благодійний проект «Срібна монетка» зі збору коштів на навчальні програми для дітей із синдромом Дауна стартує в усіх регіонах України


21.04.2011

З 26 квітня  по 1 липня по всій Україні пройде другий етап благодійного проекту «Срібна монетка». Проект реалізує Всеукраїнська благодійна організація (ВБО) «Даун Синдром» за підтримки УкрСиббанк BNP Paribas Group.

 

У відділеннях банку по всій Україні будуть встановлені бокси для збору коштів на спеціальні освітні програми з розвитку мови і навчання читанню дітей із синдромом Дауна. Кожен може відгукнутися і пожертвувати будь-яку суму, навіть копійки. Щотижня усі зібрані кошти вноситимуться на рахунок ВБО «Даун Синдром».

 

«Наші діти, так само як і інші маленькі українці, мають право на освіту, але для цього необхідні спеціальні методики. У школах і садочках не знають як ефективно навчити дітей із синдромом Дауна говорити і читати, не знають цього і батьки. Хоча в усьому світі існують спеціальні програми, які допомагають нашим дітям оволодіти мовою і читанням, - говорить Сергій Кур'янов, президент Всеукраїнської Благодійної організації «Даун Синдром», батько 7-річного Іллюші із синдром Дауна. – На жаль, в нашій державі таких програм немає. Тому ми, як громадська батьківська організація, взяли на себе цю місію».

 

«Дуже важливо починати індивідуальну роботу з такими дітьми з перших днів життя, задовго до того, як їх однолітки сядуть за буквар. Тільки тоді діти з синдромом Дауна зможуть ефективно навчатися, здобувати професію, а в майбутньому і працювати», - додала директор з програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром» Тетяна Михайленко.

Програма, на яку збираються кошти, містить розроблений з урахуванням особливостей навчання дітей із синдромом Дауна курс занять з розвитку мови, пам'яті, мовлення, читання, і рахування. Використання програми допоможе таким дітям розвинути свій потенціал, відвідувати звичайний дитячий садок, навчатися в школі, дружити з однолітками і надалі стати повноправними членами суспільства.

«Твоя монетка - для мене майбутнє» - девіз проекта «Срібна монетка». Успіх 2010 зміцнив організаторів у намірі зробити його щорічним. Підтримати «Срібну монетку» дуже легко. Для цього слід покласти  монетки або купюри в бокси  до 1 липня, або перерахувати кошти на рахунок ВБО «Даун Синдром» (докладніше на сайті www.downsyndrome.org.ua).

Акція «Срібна монетка» проходить вже вдруге. «Минулого року спільними зусиллями співробітників та клієнтів банку нам вдалося зібрати кошти на облаштування першого, і поки що єдиного в Україні, Центру раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна у Києві. Цього року ми знову підтримуємо проект. Ідея дуже проста. 5, 10, 25 чи навіть 50 копійок суттєво не впливають на гаманець. Утім, якщо зібрати кошти копійку до копійки, то може вийти значна сума. Разом ми можемо допомогти дітям з синдромом Дауна навчитися говорити і читати», - підкреслив Заступник Голови Правління УкрСиббанк BNP Paribas Group Франсуа Бенароя.


Cоціальні проектиСрібна монетка
Для довідки:

За офіційною статистикою в Україні щорічно народжується понад 400 дітей із синдромом Дауна. Імовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків. Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям із синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а в 2009 році 253 дитини із синдромом Дауна). Медики та педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями.

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром » (www.downsyndrome.org.ua) заснована в 2003 році батьками дітей із синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям із синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. В даний час ВБО «Даун Синдром» об'єднують понад 520 сімей з усіх куточків України. 2 листопада 2010 року відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, послугами якого вже користуються більше 250-ти сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

За додатковою інформацією звертатися:
Римар Аліна (прес-секретар ВБО «Даун Синдром») (044) 540-96-09; 063-254-19-45 rimar@downsyndrome.org.ua

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com)– зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій. Станом на 01.03.2011 р.: чисті активи - 46,86 млрд грн., капітал - 4,86 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 33,31 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 12,07 млрд грн., кошти фізичних осіб - 12,48 млрд грн. Регіональна мережа нараховує понад 700 відділень по всій території України, банкоматна мережа – 1658 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 99,99% акцій «УкрСиббанку» належить BNP Paribas Group. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ "АФ "Саус Стар".

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) – один з шести найсильніших банків світу*. Група представлена в більш ніж 80 країнах, число її співробітників перевищує 200 000 людей, в тому числі 160 000 у Європі. Банк посідає провідні позиції у трьох основних напрямках своєї діяльності: Роздрібний бізнес, Інвестиційні рішення, Корпоративний та Інвестиційний бізнес. Внутрішніми роздрібними ринками Групи є Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. На даний момент BNP Paribas розгортає інтегровану модель в регіоні Європи і Середземномор'я, а також має розвинену мережу в США. BNP Paribas Personal Finance є лідером у сфері споживчого кредитування на території Європи. За напрямками Інвестиційного бізнесу та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі і має сильні динамічні представництва в Азії.
*Рейтинг «АА» за версією рейтингового агентства «Standard & Poor's» - 3-є місце з 22.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com